Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Google, Faturalarını 2021 sonrası Türkiye’den kesebilir

Google, Faturalarını 2021 sonrası Türkiye'den kesebilir. Türkiye ile Google arasında uzun zamandır yerel fatura kesilmesi konusu önemli bir..

Google Türkiye Direktörü: “Google’ın Türkiye’den yerel fatura kesmesi söz konusu olabilir”

Google’de 2006’dan beri faaliyet gösteren Google, bu konuda bir adım daha atabilir. Yerel fatura kesebilir.

Bloomberght.com’da yer alan habere göre, Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu 2021 yılı ve sonrası için yerel olarak fatura kesme gibi girişimlerinin olabileceğini söyledi. Türkiye ile Google arasında uzun zamandır yerel fatura kesilmesi konusu önemli bir gündem maddesi olarak öne çıkıyordu.

Google, Türkiye’de 2021’den yerel fatura kesilmesi girişimlerinin söz konusu olabileceğini açıkladı. Böylelikle Türkiye’de uzun zamandır Google ile Türkiye arasında önemli bir başlık olan yerel fatura konusunun çözümüne kritik bir sinyal geldi.

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu konuyla ilgili;

Keteloğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “2006’dan beri Türkiye’de ofisimiz var. Burada 2006’dan beri faaliyet gösteren bir kurum olarak pazarın ihtiyacına yönelik değişimler yapabiliyoruz. 2021 yılı ve sonrasında da yerel olarak fatura kesme gibi girişimlerimiz olabilir. ”

Türkiye’de e-ticaret ekosisteminin oldukça genişlediğini belirten Keteloğlu “5 yıl içinde hedeflediğimiz büyümeyi belki burada 1 yıl içerisinde gerçekleştirebildik.” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere özellikle Google, Facebook, Twitter ve Netflix gibi uluslararası şirketlere karşı ülkemizde temsilcilik açmaları ve buranın vergi kurallarına tabi olmaları konusunda bazı yaptırımlar için düğmeye basılmıştı. Google’ın bu yaklaşımı özellikle yerel fatura kesimi bu konuda uyum içerisinde çalışmak istediğinin bir işareti olabilir…