Sosyal Medya

Android

Google Pixel ve Google Pixel XL: Goodbye Nexus, Hello Pixel

Google Pixel & Pixel XL Resmen Tanıtıldı. Google Asistan özellikli yeni Google telefonları... Goodbye Nexus, Hello Pixel. Bir devrin sonu.

Bir devrin sonu her zaman kötü olmayabilir. 

Goodbye Nexus, Hello Pixel. Google bir donanım döneminin sonunu aynı zamanda heyecan verici bir şeyin başlangıcın işaret eden açılışını; bugün iki yeni akıllı telefonla gerçekleştirdi. 

Google Pixel ve Google Pixel XL şirketin değişen önceliklerini en çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Galeri: Google Pixel and Pixel XL  | 23 Foto

 

 

Tüm sızıntılardan sonra aslında beklenen özellikleri görünce biraz daha az şaşırmış olabilirsiniz. Ancak Google sahip olduğu tüm teknolojik bilgiyi ve donanımı bu cihaz üzerine işlemiş.

Google Pixel & Pixel XL Resmen Tanıtıldı.

Google Asistan özellikli yeni Google telefonları… Goodbye Nexus, Hello Pixel.

google-pixel-xl
Google Pixel modelleri ekran boyutu, ağırlık ve pil kapasitesi gibi bir kaç açıdan birbirinden ayrılıyor. Google Pixel 5 inçlik FHD AMOLED (441ppi) ekrana sahipken, Pixel XL 5,5 inçlik QHD AMOLED (534ppi) ekran taşıyor.

 

Google Pixel 2.770 mAh pile sahip. Pixel XL’in 3.450 mAh’lik bir pili var. bu da elbette cihazın kullanım süresini değiştiriyor. Pixel telefonları 15 dakikalık bir şarjla 7 saatlik pil ömrü sunacak.

 

Goodbye Nexus, Hello Pixel !!! Google Pixel ve Pixel XL’in ortak özelliklerini;

  • 4GB LPDDR4 RAM
  • 32 GB veya 128 GB bellek
  • Snapdragon 821 Quad Core işlemciye
  • 12,3 MP ön ve 8 MP arka kamera
  • 4K video kaydı
  • barometre
  • hız ölçer
  • parmak izi sensörü
  • USB Type-C bağlantı ve LTE (4G).

google-pixel-2

Google Android’in geldiği son nokta. Android 7.1 Nougat

Google yeni telefonlarında yazılım ve donanım uyumunu Apple gibi üst düzeyde tutmak istiyor. Android 7.1 Nougat sürümünü taşıyan Pixel telefonlar, kaliteli donanımların yanında Google yazılımlarının geldiği son noktayı temsil ediyor. Yerleşik Google Asistan özelliğiyle dikkat çekiyor.

google-pixel-4

Yerleşik olarak Google Asistan taşıyan ilk telefonlar

Google Asistan, yeni dönem dijital asistanların Google tarafındaki temsilcisi ve kullanıcısının sesli komutlarına anlamlı yanıtlar vererek işini kolaylaştırmaya çalışıyor. Örneğin Pixel telefonları sahiplerinin istediği müziği çalabilecek, bir restorandan rezervasyon yapabilecek.

İstenilen zamana ait bir fotoğrafı açabilecek veya kısa mesaj yazıp arama yapabilecek. Diğer yandan Google Now arayüzü de Pixel ve Pixel XL kullanıcıları için anlamlı bildirimler sunacak.

google-pixel-2

Google’ın Google Photos uygulamasıyla sınırsız depolama hakkı sunması elbette yeni Pixel modelleri için de geçerli.

screen-shot-2016-10-05-at-10-14-10
Yani senkronizasyon emri verdiğiniz takdirde telefonunuzdaki tüm fotoğraflar ve videolar yüksek çözünürlükte Google sunucularında yedeklenecek. Pixel cihazlarında 4K videolar da yedeklenebilecek.

Google’ın son dönemdeki yeni uygulamaları Google Duo ve Google Allo‘yu da Pixel kullanıcılarının kullanımına iftiharla sunduğunu da eklemeden geçmeyelim.

screen-shot-2016-10-05-at-10-12-54

Sanal gerçeklik – VR

Daydream View, sanal gerçeklik başlığıyla uyumlu Pixel telefonları, sanal gerçekliğe yeni bir gözle bakmanızı sağlayacak.

3 farklı renk seçeneğiyle (siyah, gümüş, mavi) satışa sunulacak. Kullanıcılar canlı duvar kağıtlarıyla uyumlu Live Case veya standart Pixel Case kılıfları ile telefonlarını kişiselleştirebilecek.

google-pixel

Google’ın Pixel ve Pixel XL telefonlarıyla etkili bir çıkış yapmış gibi görünüyor. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi cihazların satışından ve alınacak geri dönüşlerden sonra yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Bu noktada Google’ın iPhone‘dan Pixel’e geçmek isteyenler için kablo bağlantılı 3 basit adımda transfer teklifi yaptığını da paylaşmadan geçmeyelim.
transfer-en_us

Son olarak Google Pixel’in 649 dolar fiyat etiketiyle şu anda sadece ABD’den ön sipariş aldığını da ekleyelim.

google-pixel-1-1

Engadget Google Pixel