Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

!f Yarın, Samsung Gear VR Desteğiyle Bugün Başlıyor!

if Yarın, !f Yarın, Samsung Gear VR desteğiyle başlıyor! !f Yarın, Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikâyeler resmi sponsoru Samsung!

!f Yarın, Samsung Gear VR desteğiyle bugün başlıyor!

if Yarın – 16 Şubat’ta başlayacak !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yeni bölümü !f Yarın kapsamında gerçekleşecek Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikâyeler sergisinin resmi sponsoru Samsung Electronics Türkiye, sinemaseverleri Samsung Gear VR deneyimi ile büyülü bir dünyaya davet ediyor.

if Yarın, !f Yarın Sinemaseverleri Samsung Gear VR deneyimi ile büyüleyecek!

 

16 Şubat’ta başlayacak !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yeni bölümü !f Yarın kapsamında gerçekleşecek Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikâyeler sergisinin resmi sponsoru Samsung Electronics Türkiye, aralarında Samsung Gear VR ile deneyimlenen bir çok işin de bulunduğu sergide seyircileri sanal gerçekliğin heyecan verici ve baş döndürücü dünyası ile buluşturuyor.

!f Yarın, Samsung Gear VR Desteğiyle Bugün Başlıyor! if Yarın

17-26 Şubat tarihlerinde Bomontiada, Alt Sanat Mekânı’nda deneyimlenecek Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikâyeler sergisi kapsamında ziyaretçiler, son yılların en fazla ses getiren 13 filmin bir çoğunu Samsung Gear VR deneyimi ile ücretsiz olarak izleyebilecek.

Son yılların en ses getiren filmleri

Küratörlüğünü yönetmen ve sanal gerçeklik dünyasının yön belirleyici merkezlerinden MIT Media Lab araştırmacılarından Deniz Tortum’un üstlendiği Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikâyeler Sergisi’nde son yılların en iddialı eserleri bir araya geliyor.

!f Yarın, Samsung Gear VR Desteğiyle Bugün Başlıyor!

Sinemaseverler if Yarın Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikâyeler Sergisi kapsamında Samsung Gear VR aracılığıyla;

  • Ben, Philip ile bilimkurgu yazarı Philip K. Dick’in suretinin kullanarak yaratıldığı Phil adlı “Android”in gözünden geleceğe bakabilecek.
  • Felluce Kuşatması ile Felluce’de sokaklarında çekilmiş ilk 360 derece VR deneyimini yaşayabilecek.
  • Göçebeler ile göçebe toplulukların günlük yaşamlarına tanıklık edebilecek.
  • Hayvanların Gönden ile ormandaki 4 farklı canlı türünün gözünden ormanları keşfedebilecek.
  • 6×9 ile bir tecrit hücresine girip, tecritin sebep olduğu psikolojiyi anlayabilecek.

Hikâye anlatımında yeni teknolojiler: Yarına birbirimizin gözlerinden bakalım.

Sanatçıların ve üretimlerinin dünyası her gün değişiyor. Yeni teknolojiler, görsel estetiğin dönüşümleri, sosyal platformların kullanım-paylaşım biçimleri ve farklı interaktif-katılımcı tasarımlar, hikâyelerin yazılma süreçlerinden bizlerle bağlandığı biçimlere kadar her şeyi yeniden şekillendiriyor.

!f Yarın, Samsung Gear VR Desteğiyle Bugün Başlıyor!

!f 2017 kapsamında, bize geleceğin olasılıklarından haber verebilen sanal gerçeklik ve interaktif anlatı biçimlerinin en iyi örneklerini sizlerle paylaşabilmekten sevinç duyuyoruz. !f Yarın sizleri farklı dünyaları deneyimlemeye, hayal edebilmeye, ilham almaya davet ediyor.

!f, farklı ve olası evrenleri hayal edebilmemiz, yeni hikâye anlatım biçimlerini yakalayabilmemiz ve elbette hikâyeler üzerinden birbirimize bağlanabilmemiz, dokunabilmemiz ve birbirimizi daha iyi anlayabilmemiz için var. !f Yarın, özünde, !f İstanbul’un bu başlıca varolma nedenlerini bir araya getiren yeni buluşma noktamız.

Bu yıl küratörlüğünü yönetmen ve yeni medya uzmanı Deniz Tortum’un üstlendiği !f Yarın’ın tüm işlerini festival süresince her gün bomontiada, Alt Sanat Mekânı’nda deneyimleyebilirsiniz.
Sergi
Yer: Alt Sanat Mekânı
Tarih: 17 – 26 Şubat 2017
Ziyaret Saatleri:
Pazartesi – Cumartesi : 13:00 – 21:00
Pazar : 11:00 -19:00

!f Yarın