Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

İstenmeyen Instagram Filtreleri Nasıl Gizlenir?

Instagram Filtreleri Nasıl Gizlenir? Instagram'ın o uçsuz bucaksız filtrelerinin arasında kaybolmaktan sıkıldınız mı?

Instagram Filtreleri Nasıl Gizlenir ? Instagram’da istenmeyen filtreler nasıl gizlenir?

Instagram Filtreleri Nasıl Gizlenir Bilmiyor musunuz? Her fotoğraf çektiğinizde Instagram’ın o uçsuz bucaksız filtrelerinin arasında kaybolmaktan sıkıldınız mı?
1197460_8a65e506c43d25b34df203e74add856b_640x640

Artık bundan kurtulmanın basit bir yolu var. İşte o adımlar;

1.Instagram’ı açıp fotoğrafınızı çekin ve ekranın alt kısmındaki filtreleri sağa doğru bitinceye kadar sürükleyin. En sonda Yönet isimli butonu gördüğünüzde ona basın.

Instagram Filtreleri Nasıl Gizlenir

Bu butona bastığınızda önünüze çıkan ekranda filtreleri devre dışı bırakmak ya da aktifleştirmek için sağındaki seçim kutusunu kullanabilir, sıralamasını ise filtrenin solundan tutup taşıyarak değiştirebilirsiniz. Böylece Instagram’da sadece istediğiniz filtreleri kullanabilirsiniz.

Instagram Filtreleri Nasıl Gizlenir

Instagram Zoom, Filtreleme ve Takip Özelliğine Kavuştu

Instagram Özellikleri;

ZOOM ÖZELLİĞİ: Instagram’da artık fotoğraflara zoom yapabiliyorsunuz. Yani Instagram’daki fotoğrafları daha yakın açıdan görmek isteyen kullanıcıların yapması gereken tek şey iki parmağıyla ekrana dokunmak ve fotoğrafı yaklaştırmak için parmaklarının arasını açmak.

FİLTRELEME ÖZELLİĞİ: Instagram’da paylaştığınız fotoğrafların altında görmek istemediğiniz kelimeleri filtreleyebiliyorsunuz. Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar’a girip Yorumlar bölümüne bakmanız yeterli.

TAKİP ÖZELLİĞİ: Instagram’ın bahsetmediği ama kullanıma sunulan bir diğer özellik iste sizi artık kimlerin takip ettiğini profil kısmı altında ‘sizi takip ediyor’ şeklinde görüntülenmesi. Herhangi bir hesaba bakarken ‘acaba benim hesabı takip ediyor mu’ diye sormanıza gerek kalmayacak,o kişinin profili bu bilgiyi sizle paylaşıyor olacak. Tıpkı Twitter’da olduğu gibi!

Instagram, kullanıcılara daha işlevsel bir uygulama deneyimi sunma adına bir süredir çalışmalarda bulunuyordu. Geçtiğimiz aylarda yeni logosu ile kullanıcıların karşısına çıkan Instagram, daha sonra “zoom” özelliğini de uygulamaya getirmişti. Zoom özelliği ile kullanıcılardan olumlu yorumlar alan Instagram, uygulama bünyesinde nispeten tercih edilmeyen özelliği kaldırma yönünde karar aldı.