Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Instagram IGTV, YouTube Benzeri ama 10 Dakikalık Videolar Yer Alacak

Instagram IGTV, YouTube Benzeri ama 10 Dakikalık Videoların yer alacağı yeni uzun formatlı video merkezi duyurabilir. İçerik oluşturucular ile görüşen Instagram onlara nasıl kazandıracağını da paylaştı.

Instagram bugün IGTV uzun formatlı video Merkezini Duyurabilir.

Instagram IGTV adını vereceği 10 dakikalık videoların yer alacağı bir video merkezi duyurabilir.

Yeni video merkezi, çevrimiçi içerik oluşturucuların 10 dakikalık uzun videolarını öne plana çıkaracak. Instagram uzun format video merkezini çok yakında piyasaya sürecek – belki de bugün.TechCrunch haberine göre IGTV olarak adlandırılacak. Merkezin, platformun Keşfedin sekmesinin bir parçası olacağı ve YouTube benzeri vlog’ların yaklaşık 10 dakikalık videolarının yer alacağı bildiriliyor.

Bir önceki Wall Street Journal haberinde ise bu videoların sürelerinin 1 saate kadar çıkabileceği belirtilmişti. Ancak Facebook’un sahip olduğu sosyal ağ, büyük yayıncılar ve TV stüdyoları yerine internet dünyasının kısa içeriklerine odaklanmaya karar vermiş görünüyor.

TechCrunch haberi ayrıca; şirketin 10 dakikalık videoları çekmelerini teşvik etmek için geçtiğimiz hafta çevrimiçi içerik oluşturucularla bir araya geldiğini söylüyor. Gelecekte IGTV içerik oluşturucularının taklit etmesi gereken merkez için stil ve standardı ayarlayanlar onlar olacak.

Yeni Instagram IGTV Hub Netflix veya Hulu gibi uzun akış platformları yerine YouTube’la doğrudan rekabet edecek bir yapı olacak.

İçerik oluşturucuların merkezden nasıl kazanç sağlayacağı konusuna gelince, TechCrunch, IGTV videolarının içerik oluşturucu seçeneklerine sahip olduğunu ve içerik oluşturucuların kendi web sitelerine veya mağazalarına trafik çekmesine izin verdiğini söylüyor.

Instagram, görünüşte gelecekte para kazanma teklifinde bulunmayı planlıyor, ancak henüz bunun için ayrıntıları kesinleştirmedi. Ancak paylaştığı basın davetin yeni merkezi basın mensuplarına göstermek istiyor. Bu tarih ise 20 Haziran.