Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

inventiv: Ödeme deneyiminin dijitalleşme trendi yükselmeye devam edecek

inventiv: Ödeme deneyiminin dijitalleşme trendi yükselmeye devam edecek

Finansal teknoloji ve siber güvenlik alanlarında teknoloji üreticisi ve ihracatçısı olarak faaliyet gösteren inventiv’in CEO’su Zafer Şafak Tokcanlı, bilişim haftası nedeniyle ödeme sistemleri alanındaki gelişmelere dikkat çekerek dijital cüzdan ve mobil POS kullanımlarındaki artışa dair açıklamalarda bulundu. 

Kurumların son yıllarda hız kazanan dijitalleşme yarışı pandeminin beraberinde getirdiği koşulların da etkisiyle ivme kazandı. Son kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunmak isteyen şirketler, ürün ve hizmetlerini dijitale taşıyor.

inventiv CEO’su Zafer Şafak Tokcanlı, bilişim haftası nedeniyle ödeme sistemleri sektörüne yön veren dijital cüzdan ve mobil POS kullanımlarının yükselişini değerlendirdi:

“Nakit para kullanımının hızla terk edildiği, online alışverişlerin ve alışverişlerde mobil cihaz kullanımlarının günden güne arttığı bir dönemdeyiz. Kullanıcıların satın alma ve ödeme alışkanlıklarının eskisi gibi olmayacağını biliyoruz. Temassız ödemeler, dijital cüzdan kullanımları ve mobil ödemeler gelip geçici bir trend değil. Aksine dijital cüzdan ve mobil POS trendi yükselmeye devam edecek.”

Yalnızca iki gün içinde markaya özel dijital cüzdan oluşturmak mümkün

Değişimin gerisinde kalmak istemeyen şirketler için dijitalleşmenin tam zamanı olduğunu ifade eden Tokcanlı,

“inventiv olarak ödeme sistemleri dünyasının geçirdiği bu dönüşüme yeni nesil ödeme çözümlerimizle yön veriyoruz. Üye iş yeri ağı olan, kapalı devre ödeme sistemine ihtiyaç duyan kurumlara kendi markalarına ait dijital cüzdan servisi sunuyoruz. inventiv’in modüler ödeme çözümleri arasında yer alan dijital cüzdan servisi Walvent ile markaların sistemine ve akıllı telefonlara dijital cüzdan özelliği ekleyerek firmaların müşterilerine kendi cüzdanını sunmasını sağlıyoruz.

Yalnızca iki gün içinde firmaların sistemine entegre edilebilen Walvent sayesinde müşteriler cüzdanlarına kredi ve debit kartlarından para yükleyebiliyor, aynı cüzdandan harcama yapabiliyor. Ayrıca bu harcamalara göre para veya puan biriktirebiliyor” dedi.

Telefonunuzu POS makinesine dönüştürün

inventiv’in, üye iş yeri olan kurumlar için geliştirdiği Posvent hakkında da bilgi veren Tokcanlı: “Akıllı telefonları POS cihazına dönüştüren uygulamamız Posvent ile kurumlar, finansal süreçlerini tek bir platform üzerinden yönetirken üye iş yerleri ödemelerini mobil uygulama üzerinden alıyor; fatura kesimi, gün sonu alımı, slip gönderimi, ödeme iptali gibi tüm işlemleri saniyeler içinde yapabiliyor. Geriye dönük inceleme yapma olanağı da sunan Posvent ile fiziki POS cihazı kullanımına gerek kalmadığı için üye iş yerleri bu cihazların maliyetlerinden tasarruf ederken, kurumlar da tüm tahsilatı tek bir yerde kolaylıkla yönetebiliyor.”

Sadakat uygulamaları önem kazandı

Dijitalleşen kullanıcı alışkanlıklarıyla birlikte rekabetin her zamankinden daha fazla zorlaştığına işaret eden Tokcanlı;

“Dijital cüzdan uygulamaları sayesinde tüketiciyi daha yakından tanımak mümkün. Farklı tüketici profilleri arasında bir segmentasyon yaparak her kullanıcı gurubuna cazip gelecek farklı kampanyalar kurgulamak tüketici bağlılığını artırıyor. Bugün artık bireyler kişiselleştirilmiş alışveriş deneyiminden memnun kalıyor. Her an, her yerde ulaşabileceğimiz avantajlı seçenekleri değerlendirmek, kendimize en uygun ürün ve hizmetler arasından seçim yapmak istiyoruz.

Bu sebeple, müşterilerine kişiselleştirilmiş hizmet sunmakta başarılı olan markalar, rekabette de bir adım önde. Markaların tüketici davranışlarına göre kampanya kurgulamasına olanak sağlayan çözümümüz Parantez de bu sebeple tercih ediliyor. Bir sadakat alt yapısı olan Parantez ile inventiv müşterileri, kendi müşterilerinin davranışlarına ve aksiyonlarına göre kazanımlar yaratabiliyor. Parantez ayrıca, yaratılan kazanımı barındıran sistemleri besleyen bir hesaplama aracı sunuyor. Müşteri sadakatine önem veren ve bütçelerini maksimum seviyede verimli kullanmak isteyen markalar Parantez’i tercih ediyor.” dedi.