Sosyal Medya

Otomobil

Kış Lastiği Satışları Patladı, n11 Son bir Ayda 30 Bin Sattı

Kış Lastiği Satışları Patladı. n11 Son bir ayda 30 Bin adet Sattı. Sürücüler tedbirleri erkenden alıyor. Peki DOĞRU KIŞ LASTİĞİ NASIL SEÇİLİR

Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık’ta Başlıyor!

Kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala sürücüler önlemlerini erkenden almaya başladı. Kış lastiği satışları tavan yaptı.

Açık pazar e-ticaret platformu n11.com’un Otomotiv Kategorisi verilerine göre; sürüş güvenliği açısından hayati önem taşıyan ve riskleri azaltan kış lastiği satışları bu yıl erken başladı. Sürücülerin kara karşı tedbirini erken aldığı gözlenirken, sadece son bir ayda 30 bin adet kış lastiği satıldı.

Kış Lastiği Satışları Patladı!

11 Kasım’da 9 bin 500 adet lastik satışı gerçekleştirilen n11.com’da günlük satış adedi ise bini geçiyor.

Hayati önem taşıyan ve riskleri azaltan kış lastiği satışlarını açıklayan açık pazar online alışveriş sitesi n11.com’da günlük satış adedinin bini geçtiği kış lastiği satışları en fazla İstanbul ve İzmir’de yoğunlaştı. İstanbul ve İzmir’i, Ankara, Kayseri ve Tokat takip etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan n11.com Satış Direktörü Örpen Koçak, kış lastiği satışlarının artışının son derece sevindirici olduğunu vurgulayarak,

“Kış lastiği günümüzde bir tercih değil, can güvenliği için gerekli bir önlem haline geldi. Tüketicilerin kış lastiği ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek ve onlara avantaj sunabilmek için, n11.com olarak Türkiye’de 81 ilde tam 600 noktada lastik montaj hizmeti veriyoruz. Sürücülerin kötü olaylar yaşanmadan önden tedbir alıyor olmasını oldukça mutlu karşılıyoruz. Son 1 ayda 30 bin adet kış lastiği satışı gerçekleştirdik. Yağışın başladığı dönemde bu rakam artacaktır” dedi.

n11.com, Michelin, Goodyear, Pirelli, Dunlop, Lassa, Bridgestone, Continental, Nokian, Syron, Sava, Roadstone ve Kumho gibi markaları içeren, 7 bini kış lastiği olmak üzere toplamda 20 bin lastik seçeneğini kullanıcıların beğenisine sunuyor. n11.com’daki lastik satışlarındaki B,C ve D segmenti araç lastiklerinin toplam lastik satışındaki oranı yüzde 75 olarak ön plana çıkıyor. 50 ve üzerinde marka ile binek araçlar ve motosiklet lastiğinden iş makinası lastiğine kadar birçok çeşit sunan n11.com, 81 ilde 600 noktada montaj hizmeti sunuyor.

Doğru Lastik Nedir? Kış Lastiği Nasıl Seçilir?,


KIŞ LASTİĞİ HAKKINDA: Kış lastiği +70C’nin altındaki soğuk hava koşullarına uygun tekniklerle donatılmıştır. Sırt karışımı yaz lastiğine göre farklıdır. Oluk sayısı daha çok ve daha geniştir; ayrıca tutunmayı artıran kılcal kanallarlar eklenmiştir. Bütün bu özellikleri sayesinde kış lastiklerinde yaz lastiklerine oranla daha yüksek yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesi sağlanır.