Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

KolayBi’, Jet Hizmeti ile e-Fatura’ya geçişi kolaylaştırıyor!

2022 veya müteakip hesap dönemlerine ait brüt satış hasılatı için 3 milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin e–Fatura’ya geçişinde son tarih 1 Temmuz 2023 olurken, KolayBi’ de bu çerçevede sunduğu hizmetle tek ekrandan işlem yapmayı kolaylaştırıyor.

KolayBi’, Jet Hizmeti ile e-Fatura’ya geçişi kolaylaştırıyor!

e-Fatura’ya geçiş için son gün 1 Temmuz ve KolayBi’ ile e-Fatura’ya geçişte yeni dönem başlıyor…

2022 veya müteakip hesap dönemlerine ait brüt satış hasılatı için 3 milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin e–Fatura’ya geçişinde son tarih 1 Temmuz 2023 olurken, KolayBi’ de bu çerçevede sunduğu hizmetle tek ekrandan işlem yapmayı kolaylaştırıyor. Mobil cihazlardan istenen yer ve zaman e-Fatura kesmeyi kolaylaştırıp maliyetleri düşüren KolayBi’sadece fatura yönetiminin yapılacağı KolayBi’ Jet’i ise yakında kullanıma açacak. KolayBi’ Jet ile KOBİ’ler kolayca e-fatura’ya geçebilecek, cari ve ürünlerini oluşturarak hemen fatura kesmeye başlayabilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan 535 numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ ile elektronik belgelerin kullanımı ve denetiminde önemli değişikliklere gidilirken 2022 yılında yıllık kazancı 500 bin TL ve üzeri olarak belirlenen mükelleflerin e – faturaya geçişinde son tarih 1 Temmuz 2023 olarak belirlendi. Bulut tabanlı yeni nesil ön muhasebe ve finans platformu olan KolayBi’, e-Fatura’ya geçişi kolaylaştırarak geleneksel fatura yöntemine göre tahsilatı hızlandırıyor. Mükelleflerin e-Fatura’ya geçişini kolaylaştırmanın yanı sıra maddi olarak da uygun seçenekler sunan KolayBi’ bir yıllık üyeliklerin ilk üç ayı ücretsiz hizmet sunarken 600 adet e-Fatura kontörü de hediye ediyor.

KolayBi’ CEO’su Gökhan Boyana

e-Fatura kesmenin artık yeri ve zamanı yok

Teknolojinin gelişmesi ve pek çok şeyin dijitalleşmesiyle birlikte e-Fatura’nın hem daha pratik hem de çevre dostu olduğunu belirten KolayBi’ CEO’su Gökhan Boyana,

“e-Fatura, kullanımı her geçen gün daha geniş alana yayılan bir hizmet ve bizim de en çok talep gören dijital dönüşüm ürünlerimizden biri. KolayBi’ olarak sunduğumuz e-Fatura hizmeti sayesinde tahsilat ödeme süreçleri kısaldığı gibi nakit işlemleri de oldukça hızlanıyor. Ayrıca e-Fatura sayesinde faturaların kaybolması sorunu da ortadan tamamen kalkıyor. Bu sayede faturaların oluşturulması, gönderilmesi ve gerekli yerlere ulaştırılmasındaki süre minimum seviyeye düştüğü için iş verimi de otomatik olarak artıyor. Bunun yanı sıra e-Fatura kullanımı ile kâğıt faturanın hazırlanma süresindeki mürekkep, kağıt ve basım maliyetleri de ortadan kalkarak doğanın sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz. Ayrıca e-Fatura’yı tercih eden müşterilerimiz yer ve zaman fark etmeden, diledikleri yerden e-Fatura oluşturup iletebiliyor. İnternet bağlantısı olan herhangi bir yerden de gönderebiliyor. Yasal prosedürlerin de desteklediği şekilde e-Fatura’larını 10 yıl boyunca saklayıp diledikleri zaman erişebiliyorlar” dedi.

 

KolayBi’ Jet ile yakında tüm işlemler daha pratik

e-Fatura’ya geçiş süreciyle birlikte bu hizmetten ilk defa faydalanacak işletmeler için iş süreçlerini kolaylaştıran KolayBi’ Jet hizmetini devreye alacaklarını belirten Boyana, şunları söyledi:

“Gayrimenkul ve emlak sektörü, e-ticaret faaliyetinde bulunanlar, motorlu taşıt sektörü, inşa, alım, satım veya kiralama yapanlar, internet üzerinden ilan yayınlayanlar ve internet reklamcılığı hizmeti verenlerden oluşan oldukça büyük bir kitle, e-Fatura kullanımına geçecek. Onların bu yöndeki ihtiyaçlarını analiz ederek biz de KolayBi’ Jet’i geliştirdik. Bu hizmetimiz sayesinde işletmeler ayrıntılara boğulmadan sadece satış ve fatura yönetimi yapacak. Arayüzü oldukça sade ve kullanışlı. Bununla birlikte KOBİ’ler hızlıca e-Fatura entegrasyonunu tamamlayıp hemen fatura kesmeye başlayabilecek.”

 


KolayBi’ Hakkında

Bulut tabanlı yeni nesil ön muhasebe ve finans platformu olan KolayBi’, 2017 yılında iki genç girişimci olan Rauf Gökhan Boyana ve Cem Taylan Ekinci tarafından kuruldu. Bugün 80 bin müşterisiyle beraber büyümeye devam eden KolayBi’, KOBİ’ler başta olmak üzere birçok işletmeye finansal hizmetler ve ön muhasebe çözümleri sunmaktadır. Türkiye’nin önde gelen 25 bankası, e-ticaret platformları, e-fatura entegratörleri ve ödeme sistemleri ile entegre bir şekilde çalışarak; iş birliklerinden kazandığı deneyim, teknolojik altyapı, güçlü ve enerjik ekibiyle, işletmelerin e-dönüşüm ihtiyaçları ekseninde en etkin dijital çözümleri sunmak için çalışmaktadır.