Sosyal Medya

Otomobil

Kurumsal ve Start Up İş Birliği Otomotiv Sektöründeki Dijital Dönüşüme Yön Veriyor!

Türkiye’nin ilk dijital üretim tedarik platformu Tridi, otomotiv sektörünün lider markaları arasında yer alan Farplas’ın üretim süreçlerindeki çözüm ortağı oldu.

Kurumsal ve Start Up İş Birliği Otomotiv Sektöründeki Dijital Dönüşüme Yön Veriyor!

Türkiye’nin ilk dijital üretim tedarik platformu Tridi, otomotiv sektörünün lider markaları arasında yer alan Farplas’ın üretim süreçlerindeki çözüm ortağı oldu. Ar-Ge faaliyetleri kapsamında Farplas mühendislerinin prototip üretim talepleri, artık Tridi tarafından karşılanacak.

Günümüzde vizyon odaklı kurumsal firmalar, iş süreçlerindeki sürdürülebilir yapıyı korumak ve kurumsal çözümlerini karşılamak adına startuplarla çalışmayı tercih ediyor. Bu iş birliği kurumların inovasyon süreleri hızlandırıp aynı zamanda yeni çalışma modellerini anlamaları ve yeni teknolojilere daha hızlı adapte olmalarını sağlayan itici bir güç oluyor. Akıllı mobilite çözümleri ve geliştirdiği inovatif polimer sistemlerle otomotiv sektörünün lider markaları arasında yer alan Farplas, prototip üretim süreçlerinde çözüm ortağı olarak talebe özel üretim pazarının ilk ve tek dijital platformu Tridi’yi seçti. Tridi, bu iş birliğiyle Ar-Ge faaliyetleri kapsamında Farplas mühendislerinin prototip üretim taleplerini karşılayacak.

Tridi Genel Müdürü Çınar Topaloğlu,

“Çeviklik, hız, şeffaf bilgi yönetimi iş birliği sürecindeki temel kriterlerimiz”

Otomotiv sektöründe yeni bir projenin devreye alınması sürecinde prototip parça üretiminin zaman ve maliyet yönetimi açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Tridi Genel Müdürü Çınar Topaloğlu,

“Tridi olarak sahip olduğumuz bilgi birikimiyle, Farplas’tan gelen taleplerini karşılayabilecek geniş bir çerçevede hizmet sunuyoruz. Çeviklik, hız, şeffaf bilgi yönetimi gibi kriterler, iş birliği sürecindeki olmazsa olmaz kriterlerimiz. Bugüne kadarki tüm projelerimizi, bu kriterler sayesinde başarıya ulaştırdık. Bundan sonraki projelerde de dijitalleşmeyle başarıyı en üst seviyede sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.