Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı!

2023-2024 öğretim yılı KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler, başvuru sonuçlarını "https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama" adresinden öğrenebilecek. YURTKUR'a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, belirtilen tarihlerde kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı!

 

Üniversite öğrencilerinin kayıt dönemi devam ediyor. EK Tercih Rehberi 2023 ‘de açıklandı. Bu arada da 2023-2024 öğretim yılı KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurt başvuru sonuçları açıklandı. Sorgulama sayfası detayları aşağıda…

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, GSB Yurtları Yerleştirme Sonuçları’nı açıkladı. Bakan Bak, yüzde 87 oranında yerleştirmenin gerçekleştirildiğini yedek yerleştirmelerin süreceğini söyledi.

 

(2023-2024 GSB KYK yurt sonuçları sorgulama sayfası)

2023-2024 öğretim yılı KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler, başvuru sonuçlarını “https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama” adresinden öğrenebilecek. YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, belirtilen tarihlerde kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 2023-2024 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklandı. KYK yurt başvuru sonuçları duyurusu Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak tarafından yapıldı.

Bak, “Sevgili Gençler; Yurt yerleştirme sonuçlarınız açıklandı! Bu yıl, tarihimizin en yüksek başvuru talebini almamıza rağmen; %87’lik ilk yerleştirme oranıyla yeni bir rekora imza attık! Ailemize, yuvanıza hoş geldiniz!” ifadelerini kullandı.

 

 

KYK yurt başvuru sonuçları e-devlet üzerinden öğrenebilecek. Bilgileri eksiksiz dolduran öğrenciler başvuru sonuçlarına erişebilecek.

 

Yurt Başvuru Sonucu Sorgulama

 

YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, belirtilen tarihlerde  https://www.turkiye.gov.tr/” adresinden kayıtlarını yaptırabilecek. Öğrenciler ayrıca kazandıkları yurda giderek şahsen de kayıt olabilecek.

 

İlk kayıt ücreti ödendikten sonra yurt ücreti içinde bulunulan ayın son günü saat 23.00’e kadar ödenmelidir. Ancak yurtlarda barınan öğrencilere, eylül ayı yurt ücretlerini ödemeleri için 15 Eylül saat 23.00’e kadar süre verilir. Bu süre sonunda ödemelerini yapmayan öğrencilerin kayıtları silinir.