Sosyal Medya

Oyun Dünyası

League of Legends’in En Yeni Şampiyonu Milio!

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu Leauge of Legends'e Milio adında bir yeni şampiyon daha eklendi. Milio'nun Yetenekleri Neler?

League of Legends’in En Yeni Şampiyonu Milio!

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu Leauge of Legends’e Milio adında bir yeni şampiyon daha eklendi.

 

ALEVİN ŞEFKATİ, MILIO 13.6 YAMASI’NDA VADİ’Yİ AYDINLATIYOR

Genç Milio ailesinin nesiller önce sürüldüğü Ixtal sınırındaki uzak bir köyden geliyor. Benzersiz dünya görüşü sayesinde uzmanlaştığı ateş aksiyomunu başkalarını iyileştirmek ve onlara yardım etmek için kullanıyor. Ailesini Yun Tallar arasındaki eski ihtişamına kavuşturma sorumluluğu omuzlarına yüklenen Milio, bu amaçla rahat köy hayatını geride bırakıp Ixtal’ın vahşi ormanlarında yolculuğa çıkıyor. Ancak ülkenin başkenti Ixaocan’da onu neyin beklediğine dair hiçbir fikri yok…

 

“Sevgili ailem, yeniden selamlar! Bugün ne gördüğümü tahmin bile edemezsiniz…”

 

Milio iyileştiren ateş konusundaki uzmanlığını asla sönmeyen bir alev oluşturmak için kullanıyor ve bu alevi kendi yaptığı sırt çantası fırıncıkta taşıyor. Tabii Milio’nun alevi sevimli mi sevimli, insan benzeri bir şekle bürünüyor ve Milio ona “Kankateş” adını veriyor. Ayrıca Milio fırıncığından daha küçük kankateşler çıkarıp onları büyüsünün bir uzantısı olarak kullanabiliyor. Resmi bir eğitimden geçmeyen Milio’nun ateş aksiyomunu kullanma tarzı, Qiyana gibi eğitim almış kişilere kıyasla çok daha esnek kalıyor. Bir de evinden çok uzakta olduğu için kankateşlerinin her birine aile üyelerinin kişiliklerinden özellikler veriyor ve hatta onlarla sohbet bile ediyor.

 

 

YETENEKLER:

 

Pasif – Ateş Parçası

Milio’nun yetenekleri temas ettiği takım arkadaşlarını efsunlayarak onların bir sonraki hasar veren saldırılarının ilave anlık hasar vermesini ve hedefi yakmasını sağlar.

 

Q – Süper Güçlü Ateş Şutu

Milio bir topu tekmeleyerek rakibini geri savurur. Top hedefine isabet ettikten sonra havaya yükselir ve rakibe doğru yere düşer. Topun etki alanındaki rakipler hasar alır ve yavaşlar.

 

 

W – Sıcacık Kamp Ateşi

Milio takım arkadaşlarını iyileştiren bir güçlendirme alanı oluşturur. Alanın içindeki takım arkadaşlarının saldırı menzili artar. Alan, kullanım noktasına en yakın olan takım arkadaşını takip eder.

 

 

E – Kor Kucak

Milio bir takım arkadaşına kalkan vererek ona geçici olarak hareket hızı kazandırır.

 

 

R – Hayat Alevi

Milio yaraları saran bir alev dalgası göndererek menzildeki takım arkadaşlarını iyileştirir ve üstlerindeki kitle kontrolü etkilerini kaldırır.