Sosyal Medya

Donanım

Lenovo’nun Sınırsız Projesi 5G Dizüstü Bilgisayar Vaat Ediyor

Lenovo ve Qualcomm gözünü 5G Dizüstü pazarına dikti. Lenovo'nun Sınırsız Projesi 5G Dizüstü Bilgisayar. 2020 5G Dizüstü Yılı olabilir

Lenovo’nun 5G Dizüstü Bilgisayar Vaat Eden Projesi

Lenovo’nun Sınırsız Projesi 5G Dizüstü Bilgisayar Vaat Ediyor.

Bir projenin adının Limitless – Sınırsız koyuyorsan aslında beklenen şeyde sınırsız olmasıdır. Ancak Lenovo’nun Computext 2019’da  ortaya koyduğu ve cesurca adlandırılmış 5G dizüstü bilgisayar aslında bunun tam tersi: SINIRLI.

Aslında cihaz tamamen hazır olmayan bir prototip niteliğinde ancak piyasaya sürüldüğünde neleri yapabileceğini gösteren bir önizleme fırsatı da sunuyor. Lenovo Project Limitless’in kullanacağı Snapdragon 8cx işlemci ve 5G desteği dışında fazla bir ayrıntı bilinmiyor.

Snapdragon 8cx geçtiğimiz Aralık ayında piyasaya sürüldü ve ARM cihazlarında Windows için “oldukça iyi – yüksek” performans ve pil ömrü vaat etti. Bir bakıma insanların Snapdragon PC’lerdeki özellikle performans üzerindeki endişelerini gidermek için tasarlanmıştı. Özellikle, yonga setindeki sekiz çekirdekli Kryo 495 CPU, 10 MB’lık bir önbellek taşıması sebebiyle Chrome’u öncekilerden daha iyi çalıştırabilir.

Lenovo'nun Sınırsız Projesi 5G Dizüstü Bilgisayar

7nm mimarisi sayesinde Snapdragon 8cx’in Snapdragon 850’den çok daha az enerji harcadığı ve daha uzun ömür vaat ettiği düşünülüyor. Elbette bu vaat edilen özellikler henüz gerçek dünyada doğrulanmadı.

Lenovo ve Qualcomm 2020 yılında bu ürünün tüketicilere ulaştıracağını söylüyor. 5G destekli laptoplar önümüzdeki yıl hayatımıza iyiden iyiye girebilir.