Sosyal Medya

Otomobil

Magdeburger Sigorta, İMM sigortası teminatını artırdı

Magdeburger Sigorta, kasko sigortasında İMM teminat limitini 10 Milyon TL’ye çıkardı. Genişletilmiş İMM Teminatı kapsamında, Magdeburger kasko sigortalarında İMM teminat limiti maddi/bedeni ayrımı yapılmaksızın, manevi tazminat talepleri dahil olmak üzere 10 milyon TL’ye kadar karşılayacak şekilde yükseltildi.

Magdeburger Sigorta, İMM sigortası teminatını artırdı

Magdeburger Sigorta, kasko sigortasında İMM teminat limitini 10 Milyon TL’ye çıkardı.

Genişletilmiş İMM Teminatı kapsamında, Magdeburger kasko sigortalarında İMM teminat limiti maddi/bedeni ayrımı yapılmaksızın, manevi tazminat talepleri dahil olmak üzere 10 milyon TL’ye kadar karşılayacak şekilde yükseltildi. Bu teminat otomobil, kamyonet ve çekici kullanım tarzı için geçerli olacak. Bu değişiklik kapsamında manevi tazminat da Magdeburger Sigorta tarafından %100 karşılanacak.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (İMM) Nedir?

Kullanıcıların kasko sigortaları ile beraber, talepleri üzerine oluşturabilecekleri İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) sigortası, araç sahibinin üçüncü kişilere vereceği zarar ile ilgilidir. Üçüncü kişiye verilecek maddi, bedensel zararların zorunlu trafik sigortası kapsamının dışında kalan kısmını karşılamakla yükümlü olan ek teminat, motorlu kara taşıtları için geçerlidir.

 

Trafik sigortasının herhangi bir kaza anında karşılayacağı hasar ödemesinin üstünde çıkacak tutarı sigorta şirketleri karşılamıyor ve bu noktada mağdur olunmaması için İhtiyari Mali Mesuliyet klozunun limitinin artırılması gerekiyor. Günümüzde yedek parça fiyatlarının yüksek olması nedeniyle küçük bir kazada bile yüksek masraflar ortaya çıkabiliyor. Trafik sigortası poliçesi ya da kasko sigortasına İhtiyari Mali Mesuliyet ekletilirse hem maddi hem de manevi ortaya çıkacak olumsuzluklar için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalınmıyor.

 

Zorunlu trafik sigortasının karşı araçta tamamını karşılamadığı maddi hasarın, kapsamı aşan tutarını tazmin eden İMM, zorunlu trafik sigortasının limitlerinin üzerindeki zararları da karşılıyor. Tüm şehirlerde olası risklere karşı sunulan geniş teminatlar, trafikte içinizin rahat etmesini ve kaza durumunda karşı tarafın hasarını gidermeyi sağlıyor. Halihazırda var olan kasko poliçelerine de ihtiyari mali mesuliyet teminatı sonradan eklenebiliyor.