Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Microsoft HoloLens Dağıtımları Başlıyor!

Microsoft'un Artırılmış Gerçeklik Kaskı olan HoloLens ile ilgili çıkış tarihi açıklaması yapıldı.

Microsoft’un Artırılmış Gerçeklik Kaskı olan HoloLens ile ilgili çıkış tarihi açıklaması yapıldı.

Microsoft’un bir süredir en çok konuşulan ürünleri arasında başı çekenlerden olan HoloLens isimli artırılmış gerçeklik kasıkı ile ilgili, doğrudan Microsoft tarafından tarih açıklaması yapıldı.

Microsoft HoloLens’ Geliştiri Versiyonu 2016’da Geliyor!

Microsoft’un CEO görevini aktif olarak devam ettiren Satya Nadella, geçtiğimiz gün BBC ile yaptığı röportajda, HoloLens ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan röportaj kapsamında Nadella; Microsoft HoLolens artırılmış gerçeklik kasklarının, son kullanıcıya ulaştırılacak olan sürümü öncesi, 2016 yılında geliştiricilere yönelik bir HoloLens’in satışa sunulucağını belirtti.

HoloLens, Amazon Üzerinden Satılacak!

Öte yandan Nadella’nın açıklamalarından dikkat çekici olanı ise; Geliştiri Versiyonu ile Microsoft HoloLens’in, Amazon üzerinde rahatlıkla temin edilebileceği bilgisi oldu. Zira genellikle geliştirici versiyonlarında firmalar ürünlerini, daha kısıtlı ve farklı gönderim şekilleri uygulayarak teslimat gerçekleştiriyorlar. Bu noktada Microsoft ve Amazon arasında bir satış ağı kurularak, HoloLens’in Developer versiyonunun birçok kişiye ulaştırılması ve son kullanıcı ürünü oluşturulmasında ivme kazanılmak istendiği anlaşılıyor.

BBC ile röportajı kapsamında Satya Nadella’nın, Microsoft HoloLens geliştirici versiyonunun fiyatı ile ilgili bir bilgi vermekten kaçındığı da yine dikkat çekenlerden oldu.

Windows 10’un tüm platformlara yönelik özelliğini ön planda tutan Microsoft, öyle görünüyorki masaüstü Windows 10 resmi çıkışını gerçekleştirmesinin ardından, HoloLens için de gelişim sürecine hız katmak istiyor. Sanal gerçeklik kasklarına nazaran bir artırılmış gerçeklik kaskı olan Microsoft HoloLens, 2016 yılında, geliştirici sürümü olmak kaydıyla erişilebilir durumda olacağa benziyor.

news_1-microsoft-artirilmis-gerceklik-kaski-hololens-cikis-tarihi-belli-oldu-2015-sdn