Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

MultiNet’lilerin dijital asistanı RoboNet 1 yaşında!

Multinet Up’ın yapay zekâ destekli chatbot ve robot teknolojisi ile geliştirdiği dijital asistan RoboNet bir senedir MultiNet’lilere hizmet veriyor.

MultiNet’lilerin dijital asistanı RoboNet 1 yaşında!

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up’ın yapay zekâ destekli chatbot ve robot teknolojisi ile geliştirdiği dijital asistan RoboNet bir senedir MultiNet’lilere hizmet veriyor. Müşteriler ile yazışan ve talep edilen işlemleri gerçekleştiren RoboNet, Multinet Up müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışıyor. 

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up’ın mükemmel müşteri deneyimi hedefi çerçevesinde 2020 Ocak ayında devreye aldığı dijital asistan RoboNet; Multinet Up’ın mobil (MultiPay, MultiPOS) ve web platformlarında canlı destek ve Whatsapp üzerinden yapılan yazışmalarda müşteri sorularını anında yanıtlayarak 7/24 en iyi deneyimi yaşatmaya çalışıyor. Ayrıca müşterinin e-posta ile ilettiği en temel operasyonel taleplerin %40’nı hızlı ve hatasız yerine getiriyor ve müşteriye gerçekleştirdiği işlemlerin detayları hakkında anında bilgi veriyor.

“RoboNet, Deneyim Ekibimizin vazgeçilmez bir parçası oldu”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Multinet Up Müşteri Deneyimi ve Yönetişim Direktörü Gül Bilgin Mokan;

“Multinet Up Çözüm Merkezi’nde ayda ortalama 150 bin canlı destek ve Whatsapp yazışması yapıyoruz. Müşteri Deneyimi Ekibimizin en genç üyesi RoboNet, bu yazışmaların %25’ini en doğru ve en hızlı şekilde cevaplayarak, eksiksiz hizmet veriyor. Bunu yaparken olabildiğince sıcak bir iletişim uslübü var. Yardımcı olamayacağını hissettiği anda ise konuyu müşteri temsilcimize devrediyor. Böylece müşteri temsilcilerimizin üzerindeki operasyonel yükü azaltarak daha verimli çalışmalarını sağlıyor.

Diğer taraftan da back office ekiplerimize gelen kart yükleme taleplerinin %40’nı gerçekleştirerek, müşterilerimize daha iyi bir deneyim sunuyor. Yazılı ve sözlü kanallardaki memnuniyet anket puanımız beşlik skor üzerinden bir önceki yıl 4.4 iken, bu sene 4.7 seviyesine yükseldi. Şüphesiz RoboNet’in buradaki katkısı yadsınamaz.  Multinet Up Müşteri Deneyimi Ekibinin anında çözüm üreten ve müşterilerimize %100 memnuniyet yaratan bir yapıya kavuşması için yenilikçi çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz” dedi.