Sosyal Medya

Oyun Dünyası

NBA 2K16’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu

2K Sports'un NBA 2K serisinin yeni oyunu yılsonuna doğru gelecek.

2K Sports’un NBA 2K serisinin yeni oyunu yılsonuna doğru gelecek.

lk olarak 2000 yılında Sega tarafından Dreamcast konsolları için oynanabilir olarak yayınlanan ardından zamanla gösterdiği gelişimlerle basketbol severlerin vazgeçemediği bir oyun olarak karşımıza çıkan NBA 2K serisi, yeni oyunu 2K16 ile yine oyuncuların huzuruna çıkmaya hazırlanıyor.

Basketbol yapımları arasında en büyük rakibi olarak görülen NBA Live ile uzun bir rekabet süreci yaşasa da kuşkusuz 2007 yılından bu yana her oyunuyla NBA Live’ın bir adım önünde olmayı başardı. NBA 2K serisi gerek oyun modları, gerekse de oyuncu rakamları ve satış rakamlarıyla basketbol dünyasının en iyi oyunu olarak kabul görmekte.

nba22

NBA 2K16’da bir önceki oyuna göre yine birçok animasyon, grafiksel geliştirmeler ve birkaç yeni mod bulunması bekleniyor. Özellikle NBA 2K14’ten bu yana oyunda yer alan Euroleague takımları, Türk ve Avrupa oyuncuları için ayrı bir çekicilik kılıyor.

NBA 2K16 eski kesin konsollar için de gelecek

Yapımcı firma 2K Sports tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre NBA 2K16 yeni nesil platformlarla birlikte PS3 ve Xbox 360 için de oynanabilir olacak. Oyun dünyasının önde gelen birçok spor oyunu gibi eylül ayında çıkışını gerçekleştirecek olan NBA 2k16’nın net çıkış tarihi ise 29 Eylül.

nba-2k16-facebook-cover

Ayrıca NBA 2K16’yı ön sipariş seçeneği ile satın alan oyuncular, oyun çıkışını gerçekleştirmeden dört gün önce oynayabilecek ve 10.000 VC yani oyun içi paraya sahip olabilecekler.