Sosyal Medya

Donanım

Panasonic, ISE 2022’de her yerde 4K çözünürlük sunan yeni ürünlerini tanıttı

Her Yerde 4K temasını vurgulayarak bugün üç yenilikçi AV ürününü tanıtan Panasonic, temalı eğlence, eğitim ve iş dünyasına yönelik inanılmaz geniş çözüm yelpazesini İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen ISE 2022 fuarında tanıttı.

Panasonic, ISE 2022’de her yerde 4K çözünürlük sunan yeni ürünlerini tanıttı

Panasonic, temalı eğlence, eğitim ve iş dünyasına yönelik inovasyonları sundu.

Her Yerde 4K temasını vurgulayarak bugün üç yenilikçi AV ürününü tanıtan Panasonic, temalı eğlence, eğitim ve iş dünyasına yönelik inanılmaz geniş çözüm yelpazesini İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen ISE 2022 fuarında tanıttı.

İki yeni 4000lm Solid Shine Lazer LCD Projektör Serisi

Panasonic okullardaki sınıflarda ve iş dünyasında kullanılan konferans salonlarının aydınlık ortamlarında anında ve ilgi çekici iletişim için tasarlanmış iki yeni LCD projektör serisini piyasaya süreceğini duyurdu. Panasonic PT-LMZ460 Serisi, projeksiyonu yalnızca bir saniyede bekleme modundan etkin hale getiren Hızlı Açılma ile anında sunum yapma fırsatı sunuyor. Sunduğu esnek kullanım olanağı ve net görüntüler elde etmek için Full HD’den de iyi çözünürlüğün yanı sıra Gerçek WUXGA’da 1,2 kat yakınlaştırma lensine ve 4.600 lm’ye kadar parlaklığa sahip. Böylece web sayfalarını ve elektronik tabloları görüntülerken ekstra ekran alanı sağlıyor ve görüntüleri orijinal en boy oranlarında çoğaltabiliyor. WUXGA’da 4000 lm’ye varan parlaklığa sahip kısa mesafeli Panasonic PT-TMZ400 Serisi, daha küçük müzeler ve dijital tabelalar için de ideal bir cihaz haline geliyor. Her iki projektör serisinde de mevcut olan eşsiz optik tasarım ve etkili SOLID SHINE Lazer ışık kaynağı enerji tüketimini, israfı ve bakım gereksinimini azaltarak bu ürünleri çevre dostu bir yatırım haline getiriyor. Her iki seri de Eylül 2022’den itibaren satışta olacak.

Devrim niteliğindeki yeni PressIT360 video konferans çözümü

Panasonic, ofisten ve evden birlikte çalışmayı sağlayan yöntemleri desteklemek amacıyla hibrit toplantıların neden olduğu stresi ortadan kaldırmak için tasarlanmış devrim niteliğindeki yeni 360o video konferans çözümünü duyurdu. Kullanımı kolay Panasonic PressIT360, yalnızca bir kabloyla bilgisayara bağlanarak yatay yüksek çözünürlüklü görsellerle net bir ses sağlıyor. Ses kalitesini otomatik olarak ayarlamak için bir yankı, gürültü önleme ve ses eşitleme işleviyle donatılan Panasonic PressIT360, nerede olursa olsun 5 metre mesafeye kadar hoparlörleri algılayabiliyor. Çözüm, Temmuz 2022’den itibaren satışta olacak.

İki yeni 20.000 lm projektör: 3 Çipli DLP ve LCD

Sabit kurulumlara kolayca entegre edilebilen, kiralama ve sahneleme işlemlerinde kurulum ve kullanım kolaylığı sağlayan kompakt projektörlerle sektöre liderlik eden Panasonic, yeni PT-RQ25K Projektör Serisi’ni tanıtacak. Bu dört modellik seride taşıma ve depolamadan kurulum ve ayarlamaya kadar her şeyi kolaylaştıran, etkileyici görüntü kalitesine ve kendine özgü özelliklere sahip dünyanın en küçük ve en hafif 20.000 lm, 4K ve 3 Çipli DLP™ projektörü bulunuyor. PT-RQ25K Serisi, Eylül 2022’de piyasaya sunulacak.

Panasonic, 20.000 lm’lik bir başka ilkle dünyanın en küçük, en hafif ve en sessiz 20.000 lm PT-MZ20K LCD projektörünün de özel gösterimini yapacak. Kurumsal toplantılar, amfiler ve hibrit ortamlar için ideal olan projektör, iyi aydınlatılmış odalarda ve uzaktan katılan izleyiciler için yüksek düzeyde maliyet performansı ve etkileyici görüntü kalitesi sunuyor. PT-MZ20K, 2022 Aralık’ta satışta olacak.

Yeni bir profesyonel ekran serisi

Yeni EQ2 Serisi profesyonel 4K LCD ekranlar, kurumsal binaların ve okulların artan ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Seri, altı farklı ekran boyutunda (86/75/65/55/50/43 inç) yüksek görünürlük, dayanıklılık ve kullanışlı bağlantı özellikleri sunuyor. EQ2 Serisi, bir toplantıda veya sınıfta kolaylıkla iş birliği yapabilmek için Panasonic’in kablosuz sunum sistemi olan PressIT’nin alıcı paneli sürümü ile kullanılabilen Intel® SDM (Akıllı Ekran Modülü) özellikli yuvayı destekliyor. Ayrıca ekrana açıklama eklemek ve fare ile yakınlaştırma/uzaklaştırma yapmak için yerleşik bir beyaz tahta işlevi de sunuluyor. Ekranlar, yaz itibariyle sırayla satışta olacak.

Panasonic Görsel Çözümler Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Bulunduğunuz yerden bağımsız olarak iş arkadaşlarıyla birlikte özgürce çalışabilmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu yüzden biz de iş dünyası, eğitim ve eğlence sektörleri için en ilgi çekici ve birlikte çalışmayı en kolay hale getiren 4K AV çözümlerini sunmaya odaklandık. Halihazırda dünyada 98 inçe varan ekranlar ve 50.000 lümene varan projektörler içeren bir 4K portföyü sunan tek üretici olarak duyurduğumuz diğer yenilikçi ürünlerimiz, tercih edilen 4K sağlayıcı olarak itibarımızı artıracak.”

Panasonic’in ISE’deki en yeni ürün duyuruları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/