Sosyal Medya

Eğitim

Riders’a Boğaziçi Ventures Liderliğinde 7.8 milyon TL’lik yatırım!

Kullanıcılara robotik, veri bilimi ve yapay zeka kodlama eğitimi platformu sunan Riders, Boğaziçi Ventures liderliğinde Ak Portföy Girişim Sermayesi’nin de katılımıyla 7.8 milyon TL yatırım aldı.

Kullanıcılara Kodlama Eğitim Platformu Sunan Riders’a Boğaziçi Ventures Liderliğinde 7.8 milyon TL’lik yatırım!

Kullanıcılara robotik, veri bilimi ve yapay zeka kodlama eğitimi platformu sunan Riders, Boğaziçi Ventures liderliğinde Ak Portföy Girişim Sermayesi’nin de katılımıyla 7.8 milyon TL yatırım aldı.

MOOC (Kitlesel Çevrimiçi Açık Kurs) ve eğitim teknolojileri pazarının 2025 yılına kadar toplamda 350 milyar USD’ye ulaşması bekleniyor.  Riders’ı mevcut pazardan ayrıştıran değer önerisi ise yapay zeka, veri bilimi ve robotik alanlarında uygulamalı eğitim ve ortak çalışma yapma imkanı sunması. Riders’ta aynı zamanda kullanıcılara simülasyon ortamlarında test etme ve derin öğrenme kütüphanelerinden faydalanma olanağı da sunuluyor.

Teknoloji şirketlerine yatırım yapan fonlar kuran ve yöneten Boğaziçi Ventures, oyun, fintech, dijital sağlık ve perakende teknolojileri alanlarındaki erken aşama girişimlere odaklanan yatırım fonu BV Growth aracılığıyla Ak Portföy Girişim Sermayesi ile birlikte Riders’a 7.8 milyon TL yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım haberini BV Growth Fon Yönetici Ortağı Kenan Çolpan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Youtube yayınında duyuran Boğaziçi Ventures, yayında Riders Kurucu Ortağı Başar Şahinbeyoğlu ve İş Geliştirme Müdürü Özlem Değirmenci’yi ağırladı. Yayında, Riders’ın gelecek vizyonundan, pazardaki yerinden ve yatırım sonrası planlarından söz edildi.

“Türkiye’den bir startupın kendi altyapısıyla dünyanın farklı noktalarından insanlara kodlama öğretmesi oldukça gurur verici.”

Boğaziçi Ventures BV Growth Fon Yönetici Ortağı Kenan Çolpan yayında Riders’a ilişkin olarak “Türkiye’den bir startupın kendi altyapısıyla dünyanın farklı noktalarından insanlara kodlama öğretmesi oldukça gurur verici. Bu ortam içinde kimse büyük paralar harcamak ya da pahalı donanımlara sahip olmak zorunda değil. Riders tarafından sağlanan bu platformda tüm dünyadan insanlar takımlar kurabiliyor, sosyalleşebiliyor, kendini geliştirebiliyor ve hem de iş imkanı bulabiliyor. İşverenlerin de doğru ekipleri bulmaları sağlanıyor. Bu platformun şimdiden birçok ülkeden ilgi görüyor olması biz yatırımcılar için ayrıca bir gurur kaynağı.” dedi.

Riders Kurucu Ortağı Başar Şahinbeyoğlu ise önümüzdeki 5 yıl içinde bu alana ilgi duyan herkese hitap etmek istediklerini ve 10 milyon kullanıcı hedeflediklerini belirtti. Yatırım süreciyle ilgili olarak ise Boğaziçi Ventures ile oldukça güçlü bir iletişimlerinin olduğunu ve global yatırım turunun şimdiden birlikte planlandığını söyledi.

Boğaziçi Ventures hakkında

Boğaziçi Ventures, farklı dikey ve coğrafyalarda teknoloji şirketlerine yatırım yapan fonların kurulması, yönetilmesi ve yatırım yapılan portföy şirketlerine üst düzeyde katma değer yaratılmasına odaklanmaktadır. 100’ün üzerinde teknoloji şirketine yatırım kararı almış Boğaziçi Ventures ortakları, teknoloji girişimlerinde aktif rol almakta, girişimcilerin uluslararası başarılara giden yolda kendilerine eşlik etmektedir.

Boğaziçi Ventures, yatırımcıların ihtiyaçlarına göre özel fonlar da kurup yönetmekte ve dijital paralar için saklama hizmetleri sağlamaktadır.

Aktif yatırımlarına devam eden teknoloji yatırım fonu “BV Growth” ise, Türkiye’de yerleşik olup uluslararası piyasalara hızla açılabilecek oyun, finans teknolojileri, dijital sağlık ve perakende teknolojileri alanlarında büyüme aşamasındaki girişimlere yatırım yapmaktadır.

www.bogaziciventures.com

Riders AI Hakkında

Riders, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde bulunan Acrome firması tarafından geliştirilen; robotik, bilgisayarla görü, veri bilimi, yapay zeka ve çok daha fazla alanda etkileşimli öğrenme ve işbirliği araçları ile kaliteli içeriğe sahip yeni nesil bulut tabanlı bir platformdur. Riders, lise ve üniversite seviyesindeki öğrencilerin yükselen teknolojilere ilişkin becerilerini desteklemek, geliştirdikleri algoritmaları simülasyon altyapısı sayesinde eş zamanlı değerlendirmelerini sağlamak ve yarışmaları sayesinde seviyelerini ölçmek için tasarlanmıştır. Platform, geleceğin lider teknolojileri için öğrencilere bir içerik merkezi sunmakta, geliştiriciler için ortak çalışma alanı sunmaktadır.

2020 yılında lansmanını lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlediği yarışma ile gerçekleştiren firmamız, bugüne kadar aralarında Maker Faire Avrupa, Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Turkey Student Branches Robotics & Automation Society temsilinde 15’ten fazla yarışmaya ev sahipliği yapmış ve 20’den fazla ülkeden katılımcıyı platformunda ağırlamıştır.

Hali hazırda 5500’den fazla kullanıcıya ulaşan Riders, Türkiye, ABD ve İtalya’da yer alan 16 eğitim kurumunda aktif olarak kullanılmaktadır. Türkiye’den Doğa Koleji, ODTÜ, Bilkent, İzmir Ekonomi Üniversitesi gibi saygın kurumların yanı sıra, ABD’de Rye Country Day School, Tennessee Chattanooga Üniversitesi, SEEK Foundation gibi kurumlarda Riders ürünü kullanılmaktadır.

https://riders.ai/about