Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Robotlu Otomasyonda lider Schunk’tan Yeni Uygulama Merkezi CoLab

Robotlu otomasyon denildiğinde akla gelen ilk markalardan Schunk, Almanya’da Brackenheim Hausen tesislerinde yeni CoLab Uygulama Merkezi açtı

Schunk’tan Yeni Uygulama Merkezi CoLab

Robotlu otomasyon ekipmanları, CNC tezgâh iş parçası bağlama sistemleri ve takım tutucuları alanında dünya lideri olan Schunk, Almanya’da Brackenheim Hausen tesislerinde yeni CoLab Uygulama Merkezi’ni hayata geçirdi. Kolaboratif Robot Uygulama Merkezi’nde müşterilerinin otomasyon çözümlerini gerçekçi bir ortamda test edebilmesini sağlayan Schunk, aynı zamanda mühendis desteğiyle de müşterilerine özel en uygun çözümü geliştirebilme fırsatı sunuyor.

Almanya merkezli bir şirket olarak dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve robotlu otomasyon ekipmanları, CNC tezgâh iş parçası bağlama sistemleri ve takım tutucuları alanında teknoloji öncüsü olan Schunk, Almanya’da Brackenheim Hausen tesislerinde hayata geçirdiği yeni Kolaboratif Gripper Uygulama Merkezi (CoLab) ile müşterilerine otomasyon çözümlerini gerçekçi bir ortamda test edebilmeleri için gerekli ortamı sağlıyor. CoLab Uygulama Merkezi, özellikle yeni teknolojiler ve uygulama alanlarına odaklanıyor.

Müşterilere özel mühendis desteği

Günümüzde büyük bir çeşitlilik gösteren otomasyon olanaklarının sınırları, güncel teknolojilerle birlikte her geçen gün daha da genişliyor. Belirsizlikler ise proses otomasyonunun karşılaştığı ve potansiyellerin keşfedilmesinin önündeki önemli engellerden biri olarak dikkat çekiyor. Planlanan bir cobot uygulaması teknik açıdan işe yarar bir çözüm mü? Arzu edilen çalışma sürelerine ulaşılabilecek mi? gibi bir çok soru üreticilerin zihinlerini meşgul edebiliyor. Bu ve benzer sorulara yanıt vermek isteyen Schunk; hizmet yelpazesini genişleterek CoLab Uygulama Merkezi’ni hayata geçirdi. Bu merkezde müşterilerine mühendis desteği sağlayan Schunk, böylelikle uygulamalara yönelik en uygun çözümün bulunmasına imkan tanıyor.

Hızlı ve risksiz uygulama çözümleri

Hafif tasarımlar için küçük hücreler, endüstriyel robotlar ve test düzeneklerinden oluşan CoLab; 12 endüstriyel robot ve cobot ile uygulama problemlerine yönelik uygun çözümleri keşfetme sürecinde üreticilere yardımcı oluyor. CoLab ile müşterilerine büyük bir destek veren Schunk, herhangi bir uygulama için en uygun çözümlerin hızlı ve risksiz bir şekilde geliştirilebilmesi adına geniş ürün portföyünü de hizmete sunuyor. Validasyon süreci sayesinde ise herhangi bir özel ihtiyacı değerlendirme ve tüm sorulara güvenilir yanıtlar verme imkânı sağlıyor.

Otomasyon uygulamasını önceden test etme imkânı

Yeni Schunk Adheso tutucusuyla da uygulama desteği sunan Schunk, manyetik tutucu uygulamaları için bir test ortamı yaratıyor. Hafif robotlar ve çok sayıda uygulama alanına sahip olan CoLab platformunda diğer üreticilerin geleneksel endüstriyel robotları da sorunsuz bir şekilde uygulanabiliyor. Müşterileriyle birlikte yeni uygulama alanları keşfederken diğer taraftan da yeni teknolojilerin kullanımları konusunda deneyim kazandıran Schunk; CoLab sayesinde kullanıcılara çözümün nasıl çalıştığını doğrudan görerek önceden test edebilme fırsatı sunuyor. Müşteriler CoLab tesislerini ziyaret edebiliyor, online toplantılar veya webinarlar üzerinden tesisi görebiliyor. Schunk CoLab Uygulama Merkezi’nde bir otomasyon çözümünün önceden doğrulanmasını isteyen müşterilere de saha hizmetleri danışmanı veya teknik satış ekipleriyle iletişime geçme imkanı tanınıyor.