Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Snapchat Lens Studio ile Kendi Yüz Filtrelerinizi Oluşturmanızı Sağlıyor

Snapchat Lens Studio ile Kendi Yüz Filtrelerinizi Oluşturmanızı Sağlıyor. Snapchat AR gerçeklik yüz filtrelerini oluşturmanızı ve paylaşmanızı sağlıyor. Ayrıca "Resmi İçerik Oluşturucu Programı" başlatıyor.

Snapchat Kendi Yeni Yüz Filtrelerinizi Oluşturmanızı Kolaylaştırıyor

Snapchat Lens Studio ile Kendi Selfi Filtrelerinizi Oluşturmanızı Sağlıyor.

Bugün Snap, Lens Studio yazılımını kullanarak herkesin bir selfie lensi – yüz filtreleri oluşturma yeteneğine sahip olabileceğini duyurdu. Önceden, şirket sadece kullanıcıların “dünya lensleri – world lens” yapmalarına izin vermişti (arkadaki kamerayı kullananlar için), tam da bu yüzden bu gelişme yaratıcı odaklı araçların önemli bir genişlemesi olarak değerlendirilebilir.

Lens Studio’da Başlangıç olarak 7 Şablon Bulunuyor

Snap, başlangıç olarak insanların 2D ve 3D artırılmış gerçeklik selfi lensleri oluşturmaları için 7 adet yeni şablon ekledi.

Özellikle selfie bağımlısı kullanıcılar için bu, artık seçim yapabileceğiniz çok daha fazla selfie lensine sahip olacağınız anlamına geliyor.

Her gün normal lens seçeneklerine ek olarak, diğer snapchat kullanıcılarının ve sanatçıları oluşturdukları yeni yüz filtrelerini de kullanabilirsiniz. Elbette popüler olan yüz filtreleri görünecek. Hepsini göstermeyecek.

Oluşturulan yüz filtrelerinin kilitlerini açmak için oluşturulan hikayeyi yukarı kaydırmak yeterli olacak. Ayrıca kullanıcılar oluşturdukları yüz filtrelerinin snapcode’larını da paylaşabilir.

Ek Tüm bunlara ek olarak Snap ayrıca, en iyi yüz filtresi yaratıcıları için yeni bir “Resmi İçerik Oluşturucu Programı” başlatıyor. Programın parçası olanlar Snap’ten ekstra destek alacak ve yarattıkları yüz filtrelerinin, şirket tarafından öne çıkarılma olasılıkları daha yüksek olacak.

Snapchat‘in bu yeni özellikleri AR teknolojisini genişletmek ve oluşturma araçlarını daha çok kullanıcıya ulaştırma hedeflerinin son hamlesidir. Şirket Instagram ile rekabet etmek için yeni yollar arıyor. Bu nedenle özellikle içerik oluşturucu topluluğu kendine çekmek için çeşitli motivasyon araçları kullanıyor. Çeşitli ödüller gibi.

Mashable