Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Sosyal Medyaya Erişim Sıkıntısı Devam Ediyor, Başbakan Nedenini Açıkladı!

Sosyal Medyaya Erişim Sıkıntısı Devam Ediyor. WhatsApp, Twitter,YouTube ve Facebook Erişimlerinde Kesintiler Devam Ediyor.

Popüler sosyal ağlar WhatsApp,Twitter,Youtube ve Facebook Erişimlerinde sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Türkiye dün geceden beri sosyal medyaya bağlantı sıkıntıları yaşıyor. Dün akşam saatlerinden bu yana Türkiye genelinde pek çok kullanıcı Whatsapp, Twitter başta olmak üzere sosyal medya ve sohbet uygulamalarına erişimde sorunlar yaşıyor. Kullanıcıların kimisi uygulamalara hiç bağlanamazken ya da oldukça yavaş bir şekilde bağlanabilirken, kimi sorunsuz bir şekilde erişim sağlıyor.

Sosyal Medyaya Erişim Sıkıntısı, Telekom Hatlarında da sorun var.

Özellikle Telekom’un Avrupa yakasındaki Erişim Sıkıntısının sebebi ise Telekom’un Avrupa yakasındaki alt yapısında ki sorunlardan kaynaklı.

Dün akşam saatlerinden bu yana popüler bazı uygulamalara Türkiye genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Söz konusu uygulamalar arasında milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi popüler uygulamalar yer alıyor.

 

WhatsApp, Twitter,YouTube ve Facebook Erişimlerinde Kesintiler Devam Ediyor.

Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, sosyal medyaya erişim sıkıntısının ve yavaşlığın nedeni olarak gece yarısı 11 HDP Millet vekillerinin gözaltına alınması olarak gösteriliyor.

 

Başabakan Binali Yıldırım Erişim sıkıntısının Nedenini Açıkladı!

Sabah saatlerinde Whatsapp’ta mesajların gitmemesi ile fark edilen sorun vatandaşlar tarafından günün en çok konuşulan konuları arasında, Whatsapp’ta yaşanan sorunun ardından Facebook ve Twitter’da yaşanan bağlantı sorununun ardından internet erişimi tamamen yavaşladı. Peki Whatsapp’ta neden mesajlar gitmiyor? Facebook ve Twitter’da neden bağlantı yavaş? İlk ve net açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi: Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.

Ücretsiz VPN özellikli web tarayıcısı Opera