Sosyal Medya

Oyun Dünyası

Steam’in küfür filtreleri sohbet içeriğinin kontrolünü size veriyor

Steam'in küfür filtreleri sohbet içeriğinin kontrolünü size veriyor. Valve kullanıcılarına kendilerini koruma sorumluluğunu yüklüyor...

Steam’in küfür filtreleri sohbet içeriğinin kontrolünü size verir

Yeni filtre varsayılan olarak arkadaşlarınızdan gelen mesajları sansürlemiyor…

Steam’in en son özelliği, sohbet ayarlarınızı küfür, hakaret ve platformu kullanırken görmek istemediğiniz diğer kelimeleri gizleyecek şekilde değiştirmenize olanak tanıyor. Özellik, CS: GO ve Dota 2 gibi oyunlar için geliştirilen Valve filtreleme seçeneklerine dayanır.

Valve tarafından seçilen varsayılan bir kelime listesine ek olarak; kendi listenizi tanımlama seçeneğiniz de bulunuyor. Filtrelemeye karar verdiğiniz kelime kombinasyonu ne olursa olsun, platformdaki semboller tarafından bu kelimeler gizlenecek. Varsayılan olarak özellik; arkadaşlarınızın size gönderdiği mesajları sansürlemez – ancak bunu da isterseniz değiştirebilirsiniz.

Valve, ikinci kararın mantığıyla, “Marjinal grupların dili kendileri için geri kazanabileceklerini biliyoruz ve Steam’de birbirleriyle sohbet ederken bunu yapmalarına engel olmak istemiyoruz” diyor.

Başka bir kullanışlı seçenek de, üçüncü taraf kaynaklardan filtre listeleri yükleyebilmeniz. Valve, bu özelliğin grupların ve toplulukların kendi yönergelerini tanımlamak ve paylaşmak için birlikte çalışmasına izin vereceğini öne sürüyor.

Steam’in yeni sohbet filtrelerinin yapmayacağı şey, insanların size ilk etapta saldırgan bir mesaj göndermesini engellemektir. Her zamanki gibi, Valve, Steam topluluğunu yönetme sorumluluğunu üstlenmek yerine , kullanıcılarına kendilerini koruma sorumluluğunu yüklüyor .