Sosyal Medya

Tablet

TCL’in NXTPAPER görüntüleme teknolojili tabletleri IFA 2020’de!

TCL'in NXTPAPER görüntüleme teknolojili tabletleri IFA 2020'de. TCL 10 TABMID Daha Fazla Güç ve Tarzla Daha Eğlenceli Kullanım Sunuyor.

TCL, TCL 10 TABMAX ve TCL 10 TABMID tabletleriyle birlikte NXTPAPER görüntüleme teknolojisini IFA 2020’de duyurdu

Dünyanın en çok satan tüketici elektroniği markalarından ve öncü teknoloji şirketlerinden biri olan TCL, şirketin en yeni görüntüleme teknolojisi NXTPAPER ile birlikte yeni iki TCL tableti tanıttı. Şirketin inovatif NXTPAPER görüntüleme teknolojisi, doğal ışığı en iyi şekilde yönlendirebilmek için yansıtmalı camla birleştiğinde tablet gibi büyük zeminlerde kullanılabilen ve dünyanın “gözü hiç yormayan” ilk ekranı oluşuyor. Bu ekran, öğrenme ve okuma için geliştirilmiş özel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. TCL buna ek olarak 10 Serisi iki yeni tablet olan TCL 10 TABMAX ve TCL 10 TABMID’i de duyurdu. Kullanıcılara üstün verimlilik sunacak şekilde tasarlanan bu iki cihaz, kullanıcıların yaratıcı yönlerinin ortaya çıkmasına ve işlerini her yerde yapabilmelerine yardımcı oluyor.

TCL Tablet Ürün Hattı Genel Müdürü Jefferson Li, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Müşterilerimize daha fazlasını sunmak için TCL NXTPAPER gibi yenilikçi teknolojiler geliştirirken görüntüleme teknolojisindeki engin deneyimimizden ve entegre tüketici elektroniği ekosistemimizden güç almaya devam ediyoruz. Bu teknolojimizi TCL markalı ilk 10 Serisi tabletlerimizde kullandığımızda TCL’in modern ihtiyaçları çeşitli fiyat aralıklarında karşılayacak inovatif tabletleri sunma çalışmalarına devam ettiğini gösteriyoruz. Güçlü ve çalışma şekillerine uyum sağlayabilen tabletlerimiz sayesinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle ofis veya sınıflarından ayrı kalan birçok kişinin her yerden çalışabilmesine olanak tanıyoruz.”

TCL NXTPAPER Teknolojisi Nedir?

Şirketin tescilli NXTPAPER görüntüleme teknolojisi, ekran ve kağıdın sanatsal birleşiminden, iki yıllık ürün araştırma ve tasarımının sonuçlarından ve göz koruması için alınan 11 patentten oluşuyor. Bu ekran teknolojisi, renklerin tamamını zararlı mavi ışık ve titreme olmadan kağıt üzerinde gibi görsel deneyimle sunan Full-HD netliğe sahip. Şirket, tüm bunları doğal ışığı yönlendirmek için TCL görüntüleme teknolojisine sahip yansıtmalı cam kullanarak elde ediyor. TCL’in bu teknolojisi, SGS laboratuvarından, German VDE’den ve German Rhine laboratuvarından göz koruma sertifikalarını aldı.

Geleneksel e-mürekkeple kıyaslandığında TCL NXTPAPER’ın daha iyi görüntüleme için yüzde 25 daha fazla kontrastı bulunuyor. Standart LCD panelle kıyaslandığında ise yüzde 36 daha ince yapısıyla çok daha hafif bir cihaz haline geliyor. NXTPAPER görüntüleme teknolojisinin güç verimliliği standart LCD’den yüzde 65 daha fazla olduğu için daha iyi bir batarya verimliliği sunuyor ve cihazın batarya ömrünü uzatıyor. Özellikle tablet gibi büyük cihazlar için özel olarak tasarlanan TCL NXTPAPER teknolojisi, öğrenme ve okuma için ideal olmanın yanında videoların daha iyi görüntüyle oynatılmasını sağlayarak daha iyi çalışma ve öğrenme deneyimi sunuyor.

TCL 10 TABMAX Yaratıcılığın Gücünü Açığa Çıkarıyor

Sınıfının en iyi görüntüleme deneyimini sunan TCL 10 TABMAX, NXTVISION ile üstün bir inovatif görüntüleme teknolojisine sahip olarak en canlı renkleri ve zengin detayları sunuyor. 10.36 inç FHD+ ekran, 8.3mm ince çerçeve ve geniş ekranla yaratıcı işler herhangi bir sınırlama olmadan açığa çıkıyor. Kullanıcılar TCL Stylus ile tıpkı kağıt ve kalemle olduğu gibi resim çizmenin yanında yazı yazabiliyor veya karalama yapabiliyor. Ultra uzun bekleme süresiyle, doğal el tutuşu ve zarif tasarımıyla TCL Stylus, bu tablet için en uygun parça haline geliyor.

TCL 10 TABMAX, kullanıcının sesini yakalayan gelişmiş çift mikrofon sistemi ve sesleri sorunsuz bir şekilde aktaran gürültü azaltma özelliğiyle yüksek çözünürlüklü video aramalarını kolayca yürütebiliyor. Çift hoparlörlü kurulum da daha doğal bir toplantı deneyimi sunarken, 8MP ön kamera da grup iletişiminin daha verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Klavyeli kılıf ve 4G bağlantısı, kullanıcının hareket halindeyken bağlantıda kalmasına yardımcı olurken, Google ve Microsoft’un yazılım çözümleri de kullanıcının verimliliğini hep yüksek seviyede tutuyor.

Uzun çalışma süreleri gözde yorgunluk yaratabiliyor. TCL 10 TABMAX, titreme ve zararlı mavi ışık olmadan gün ışığında veya düşük ışıklı ortamlarda daha iyi parlaklık ve tonlamayla akıllı göz koruması sunuyor. Cihaz aynı zamanda kullanıcıyla ekran arasındaki mesafe 25 cm’ye indiğinde uyarı vererek mesafenin artırılmasını ve gözlerin korunmasını sağlıyor. Ebeveynler, Çocuk Modu’nu kullanarak çocukların kullanabileceği arayüzün yanı sıra fazladan koruma için ebeveyn kontrolünü kurabiliyor. Tablet aynı zamanda fotoğrafları, hava durumunu ve trafiği gösteren akıllı ev ekranı olarak da kullanılabiliyor. Google Assistant ile olan entegrasyonu sayesinde işler kolayca halledilebiliyor ve tek bir ses komutuyla müzik başlatılabiliyor.

8MP ön kameraya ve 13MP arka kameraya sahip TCL 10 TABMAX, 8000 mAh büyük bataryayla tüm gün süren bir kullanım sunuyor.

TCL 10 TABMID Daha Fazla Güç ve Tarzla Daha Eğlenceli Kullanım Sunuyor

TCL 10 TABMID yalnızca 325g ağırlığı ve 8.5mm inceliğiyle daha hafif ve şık tasarımda yüksek kaliteli özellikler sunuyor ve her yere taşınabiliyor. 8 inç FHD IPS ekranı ve NXTVISION ile ileri seviye inovatif ekran teknolojisi, tabletin parlaklığının, kontrastının ve renklerinin tüm açılardan bakıldığında azalmamasını sağlıyor. Gözleri yormamak için mavi ışığı da azaltıyor ve okuma moduyla da parlaklığı ortama göre ayarlarken ekranı siyah ve beyaz renklerle dolduruyor.

Güçlü hoparlör sistemi, ses ve video kullanımı için derinden gelen sesin yanı sıra online oyun için sekiz çekirdekli CPU ve yüksek performanslı GPU’ya sahip Qualcomm® Snapdragon™ 665 işlemci, eğlence meraklılarının dikkatini çekiyor. TCL 10 TABMID çocuklar için de iyi bir seçenek haline geliyor. TCL 10 TABMAX gibi TABMID 4G de çocukların kullanabileceği kullanıcı arayüzü ve ebeveyn kontrolü sunan Çocuk Modu sunuyor. Google Assistant’la birlikte çalışarak işlerin çok daha kolay yapılmasını ve bir ses komutuyla kullanıcıya cevap verilmesini ve müziğin başlatılmasını sağlıyor.

Filmlere, oyunlara, e-postalara ve çok daha fazlasına güç veren TCL 10 TABMID, tüm gün kullanım için 5500 mAh güçlü bataryaya sahip. Aynı zamanda kolay giriş ve güvenlik için tek dokunuşlu parmak izi sensörünün yanı sıra premium ve özel seri koyu mavi arka kılıfla birlikte geliyor. 5MP ön kamera ve 8MP arka kamerası da bulunuyor.

TCL, sanal olarak gerçekleştirilecek IFA 2020 basın toplantısında daha fazla detay paylaşacak. TCL 10 Serisi tabletler ve şirketin NXTPAPER görüntüleme teknolojisi hakkında daha fazla bilgi, http://www.tcl.com/global/en.html sayfasında yer alıyor.