Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Türkiye’nin en kapsamlı Metaverse Zirvesine Sektörün Öncüsünden Destek!

Metaverse’ ün temel ilkeleri, teknolojisi ve beraberinde getirdiği kavramlar hakkında toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve bu yeni trendlere karşı insanları bilgilendirmeyi hedefleyen gençlerin düzlediği Türkiye'nin en kapsamlı Metaverse Zirvesi başlıyor.

Türkiye’nin en kapsamlı Metaverse Zirvesine Sektörün Öncüsünden Destek!

Metaverse’ ün temel ilkeleri, teknolojisi ve beraberinde getirdiği kavramlar hakkında toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve bu yeni trendlere karşı insanları bilgilendirmeyi hedefleyen gençlerin düzlediği Türkiye’nin en kapsamlı Metaverse Zirvesi başlıyor. Metaverse alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren DOF Robotics, zirveye platin sponsor olarak desteklerini sunarken Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan’da zirvede ‘Metaverse’ün Geleceği’ hakkındaki görüşlerini ve gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmalarını gençlerle paylaşacak.

Hızla gerçekleşen teknolojik gelişmelerin sonucunda yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen dijitalleşme ile ilgili kavramları yakından takip etmemizi gerektiriyor. Bu gelişmelerin en son geldiği nokta olan Metaverse’ün temel ilkelerini ve bu teknolojide yer alabilmek için de kavramın felsefesini anlamak gerekiyor. Metaverse teknolojisi ve beraberinde getirdiği kavramlar hakkında toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve bu yeni trendlere karşı insanları bilgilendirmeyi hedefleyen, multidisipliner olarak bir araya gelmiş olan bir grup lisans ve lisansüstü öğrencinin çevresinde gerçekleşecek olan Metaverse Zirvesi, Türkiye’de bu alanda gerçekleşecek olan en kapsamlı zirve olma özelliği taşıyor.

DOF Robotics’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan

5 ANA OTURUM BAŞLIĞI ALTINDA GERÇEKLEŞECEK

Metaverse Zirvesi, alanındaki bilgi kirliliğine karşı farklı disiplinlerden uzman isimleri bir arada ağırlayarak bilinmeyen noktaları çözmeyi ve bu konuya ilgili olan, merak eden herkesin doğru bilgiye ulaşmasını sağlamayı hedefliyor. 5 ana oturum başlığı altında Metaverse’ün tüm alanlarla olan ilişkisini anlatmayı hedefleyen zirve, Metaverse’ün Geleceği, Metaverse Teknolojileri, Metaverse ve Mimari, Metaverse ve Yaşam, Metahuman ve İnsan başlıkları altında düzenlenecek oturumlarla gerçekleşecek.

METAVERSE GELECEĞİNİN OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİ KONUŞULACAK

“Metaverse” alanında çalışmalar yapan muhtelif kurumlar arasında işbirliğini geliştirmek ve bu alanda çalışmak isteyen kişilere yeni bir alan açma hedefinde olan zirveye, ürettiği simülatör ve yazılımlarla dünyanın ilk 10 şirketi arasında giren ve 350’den fazla lokasyona ürünlerini ihraç eden, ileri teknoloji ve sanal gerçeklik firması DOF Robotics de platin sponsor olarak desteklerini sunuyor. Gençlere verdiği desteklerle tanınan, her fırsatta rakiplerden farklılaşacak bir yapıya ulaşmada yerli yazılım ile tasarımın önemini vurgulayan DOF Robotics’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan‘Metaverse’ün Geleceği’ oturumunda, kavramın bilinmesi gereken yönlerini, bu alandaki girişim ve Ar-Ge çalışmalarına dair tecrübelerini gençlerle paylaşacak.

DOF Robotics’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan

VR TEKNOLOJİLERİNİ DENEYİMLEME İMKÂNI

28 Mayıs 2022 tarihinde, saat 10.00’da Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde hibrit ve ücretsiz olarak gerçekleşecek olan zirvede alanında uzman isimlerin konuşmalarının yanı sıra, DOF Robotics’in katkılarıyla katılımcılara dünyada ilgiyle takip edilen, onlarca ödül alan ve yüzlerce fuarda sergilenen bir deneyim alanı imkânı da sunulacak. Zirve alanına kurulacak olan VR istasyonunda, metaverse alanında üretilen birçok yeni teknoloji tanıtılacak ve zirve katılımcıları da VR tecrübesini deneyimleme şansını yakalayacak.