Sosyal Medya

Sosyal Medya

Twitter’dan 140 Karakter Güncellemesi, Kullanıcı İsimleri Sayılmıyor!

Twitter’dan 140 Karakter Güncellemesi! Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri sayılmıyor.

Twitter’dan 140 Karakter Güncellemesi, Kullanıcı İsimleri 140 Karakter içinde Sayılmıyor!

 

Twitter’dan 140 Karakter Güncellemesi, Kullanıcı İsimleri 140 karakter hakkınızdan yemiyor!

Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek.

Twitter, 140 karakter ile daha fazla şeyi ifade etmenize olanak sağlayacak olanaklar üzerinde çalışmalar yaptığını daha önce açıklamıştı. Yapılan ilk açıklamanın ardından iki güncelleme yapıldı ve bugün de bir güncelleme daha açıkladı.

Twitter’dan 140 Karakter Güncellemesi

Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek.

Bu değişiklik ile birlikte sohbetleri birkaç farklı şekilde basitleştirdi:

  • Yanıt yazdığınız kişi; atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.
  • “Yanıtla” üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca görüp kontrol edebileceksiniz.
  • Bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında “@” ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz.

Bir sohbeti takip etmek artık çok kolay, dolayısıyla konunun ne olduğuna ve sohbeti kimin yaptığına odaklanabilirsiniz. Ayrıca, yanıt yazarken tüm 140 karakteri kullanacağınız için grup konuşmalarında katılabileceğiniz daha çok alan olacak.

Bugün gerçekleştirilen güncellemeler, kullanıcılardan gelen geri dönüşlere hem de araştırma ve testlere dayanıyor. Yeni özelliğin Twitter’daki konuşmalara daha çok katılım sağlaması bekleniyor.

Bu güncelleme hem twitter‘ın web sitesinde hem de Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunuldu. Denemek için uygulamanızı güncelleştirdiğinizden emin olun.