Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Twitter’da artık gri, altın ve mavi tik kullanılacak!

Elon Musk sahte hesapların giderek çoğalması gerekçesiyle yeni "Twitter Blue" aboneliklerini askıya almıştı. Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile mavi tik işaretine yeni kardeşlerin ekleneceğini duyurdu. Yeni uygulama 2 Aralık Cuma günü kullanıma sunulacak.

Elon Musk Twitter’daki “tik” yeniliğini duyurdu!

Elon Musk duyurdu: Twitter’da yeni dönem başlıyor! Artık gri, altın ve mavi tik kullanılacak!

Elon Musk sahte hesapların giderek çoğalması gerekçesiyle yeni “Twitter Blue” aboneliklerini askıya almıştı. Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile mavi tik işaretine yeni kardeşlerin ekleneceğini duyurdu. Yeni uygulama 2 Aralık Cuma günü kullanıma sunulacak.

Peki Yeni Twitter Renklerinin Anlamı Ne Olacak? Kimler Kullanacak?

Şirketler için bundan sonra onaylanmış hesaplar için Altın rengi kullanılacak. Resmi hükümet hesapları içinse Gri tik kullanılacak.

Bununla ilgili olarak Elon Musk, sosyal medya platformundan yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

“Gecikme için özür dileriz, doğrulama hizmetini geçici olarak önümüzdeki hafta Cuma günü kullanıma sunuyoruz. Şirketler için altın renkli, hükümetler için gri renkli, bireyler için ise mavi renkli (ünlü olsun ya da olmasın) doğrulama işareti kullanılacak. Tüm doğrulanmış hesaplar, işaret etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacaktır. Bu durum acı verici ama gerekli” dedi.

Ayrıca Musk, doğrulanmış tüm hesaplara uygun olan renkli tik verilmeden önce Twitter’daki ekip tarafından manuel olarak hesabın teyit edileceğini bildirdi.

Mavi tik ünlü olsun veya olmasın tüm bireyler için olacağını ve bireylerin bir kuruluşa ait olduklarını doğrulayan ikincil bir ‘küçük’ logoya da sahip olabileceklerini söyledi.

Önümüzdeki hafta içerisinde yeni renkli tikler hakkında daha ayrıntılı açıklamalarda bulunacağını söyleyen Musk “Neyin ‘kayda değer’ olduğuna karar vermek çok öznel olacağından, doğrulanan tüm bireysel hesaplarda aynı mavi onay işareti olacaktır. Bireyler, bir kuruluş tarafından doğrulanırsa, o kuruluşa ait olduklarını gösteren ikincil küçük bir logoya sahip olabilirler. Daha uzun açıklama haftaya gelecek” dedi.