Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Uber e-Fatura Sistemine Geçti, Uber XL Yolculuklarının Faturası Nerede?

Uber e-Fatura Sistemine Geçti. Uber XL yolculuklarının e-Fatura Sisteminden Faturasına Ulaşmak için ne yapmanız gerekiyor? işte detaylar?

Uber’den e-Fatura hamlesi

Teknolojisiyle şehiriçi ulaşımı dünya çapında kolaylaştıran Uber, Türkiye’de yeni faturalandırma sistemini sunuyor.

Ülkemizde ve tüm dünyada faaliyetleri eleştiri konusu olsa da; UBER XL kullanıcıları tüm engellemelere rahmen, sistemi kullanmaya devam ediyor. Uber e-fatura adımı ile; faaliyetlerini yasal çerçeveye oturmak için daha fazla çaba sarfettiğini gösteriyor. İlk olarak Logosunda gerçekleşen değişimin rüzgarları esmeye başladı.

Dünyanın her yerinde şehirlere ekonomik katma değer ve teknoloji sağlayarak yarattığı iş fırsatlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunan ve akıllı şehir standartlarını yakalayarak yolculara güvenilir ulaşım hizmeti sağlamak üzere çalışmalarını sürdüren Uber; bu yoldaki adımlardan biri olarak, tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarıyla birlikte e-Fatura sistemine geçtiğini duyurdu.

Yerel paydaşlarla işbirliği çerçevesinde, bu geçişle birlikte yolcular UberXL seyahatleri için, yolculuğu gerçekleştiren taşımacılık şirketi tarafından düzenlenen e-Faturaya Uber profillerine giriş yaparak kolayca erişebiliyorlar. Aynı zamanda, iş ortakları da sağlanan hizmet bedeline ilişkin e-Faturayı Uber’den alabiliyor.

UberXL yolculuklarının e-Faturasına erişmek isteyen yolcular,riders.uber.com adresinden hesaplarına giriş yaparak vergi profillerini doldurup ilgili yolculuğu seçerek e-Faturalarını isteyebilir ve sisteme kayıtlı e-posta adresleri üzerinden e-Faturalarını temin edebilirler.

e-Fatura nasıl temin edilir?
1) riders.uber.com adresinden Uber hesabınıza giriş yapın.
2) “Vergi Profili” butonuna tıklayın ve bilgilerinizi düzenleyin.
3) Fatura almak istediğiniz yolculuğu seçin ve “Fatura Alın” butonuna tıklayın.
* Taksi yolculuklarınızın fişini her zamanki gibi taksi sürücünüzden araç içinde alabilirsiniz.
4) e-Faturanız Uber hesabınıza tanımlı e-posta adresinize gönderilecektir.