Sosyal Medya

Yazılım

Veeam, Altıncı kez üstüste Gartner Magic Quadrant Lideri Oldu

Veeam, altıncı kez üstüste Gartner® tarafından Magic QuadrantTM Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Yazılım Çözümleri Lideri olarak seçildi ve Uygulama Yeteneklerinde üçüncü yıl üst üste en iyi olarak  konumlandı.

Veeam, Altıncı kez üstüste Gartner Magic Quadrant Lideri Oldu

Veeam, altıncı kez üstüste Gartner® tarafından Magic QuadrantTM Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Yazılım Çözümleri Lideri olarak seçildi ve Uygulama Yeteneklerinde üçüncü yıl üst üste en iyi olarak  konumlandı.

Modern Veri Koruması sunan yedekleme, kurtarma ve veri yönetimi çözümlerinde lider olan Veeam® Software, Gartner tarafından yayınlanan 2022 Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Solutions liderleri arasında yer aldığını duyurdu. Böylece üst üste üç yıl genel uygulama yetenekleriyle en üst sıralarda yer alan Veeam, Gartner tarafından arka arkaya altıncı kez Magic Quadrant Lideri olarak tanınmış oldu. Yıllık 1 milyar doları aşan gelire ve dünyanın her yerinde, her ölçekten 450.000’den fazla müşteriye sahip olan Veeam, tüm ortamlarda (Bulut, Sanal, Fiziksel, SaaS ve Kubernetes) en gelişmiş veri korumasını sağlamaya devam ederek, müşteri ve iş ortaklarına üst düzey destek veriyor.

“Veeam müthiş büyüme ivmesini sürdürüyor. 2022’nin ikinci çeyreğinde yıllık sürekli gelirimizde (ARR) sabit kur bazında bir önceki yıla göre %22 artış elde ederek, çift haneli büyümemizi 18 çeyrek üst üste sürdürmeyi başardık” diyen Veeam CTO’su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan şöyle devam etti:

“Arka arkaya altıncı kez Magic Quadrant Lideri olduk, bunun 1 numaralı güvenilir modern veri koruma sağlayıcısı olarak yenilikçiliğimizi, uygulama yeteneklerimizi ve sağlam duruşumuzu doğruladığına inanıyoruz. Geçen yıl içinde,  AWS, Azure ve Google Cloud genelinde verileri korumak için bulutta yerel çözümler sunan, Veeam Backup & ReplicationTM v11a dahil olmak üzere 30’dan fazla ürün güncellemesini duyurduk. En yüksek ürün standartlarını belirlemeye ve güvenliği yeniden tanımlayan, esnekliğe ulaştıran ve geleceğe hazır çözümler sunarak müşteri taleplerine yanıt vermeye devam edeceğiz.”

Veeam’in tutarlı inovasyonu ve ürün odaklı büyümesi, yakın zamanda gerçekleşen Yılın Modern Veri Koruma Konferansı olan VeeamON 2022’de tam olarak sergilendi. Veeam, 2022’nin ikinci yarısında bulut yerel çözümlerde (AWS, Azure ve Google Cloud için) ve SaaS tekliflerinde (Microsoft 365 ve Salesforce) beklenen önemli yeniliklerin yanı sıra Kubernetes koruması için Kasten by Veeam K10‘un daha derin entegrasyonunu ve tabii ki merakla beklenen Veeam Backup & Replication™ v12 ‘yi tanıttı.

Magic Quadrant raporları, büyümenin yüksek ve sağlayıcı farklılaşmasının belirgin olduğu pazarlarda sağlayıcıların göreceli konumlarına ilişkin geniş bir bakış açısı sunan, belirli pazarlardaki  gerçeklere dayalı, titiz araştırmaların bir sonucu. Bu araştırmada sağlayıcılar dört gruba ayrılıyor: Liderler, Meydan Okuyanlar, Vizyonerler ve Niş Oyuncular. 14 kurumsal veri yedekleme ve kurtarma çözümü tedarikçisinin analizini içeren raporun tamamına buradan erişebilirsiniz: https://www.veeam.com/2022-gartner-magic-quadrant.html.