Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

WhatsApp’ın Yeni Özellikleri Çok Yakında!

WhatsApp Beta sürümünde birçok yenilik bulunuyor. Anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp, iOS 9 için yeni Beta sürümünü yayınladı.

WhatsApp Beta sürümünde birçok yenilik bulunuyor. Anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp, iOS 9 için yeni Beta sürümünü yayınladı.

Apple, WWDC 15 etkinliğinden sonra geliştiriciler için iOS 9 Beta sürümünü yayınlamıştı. iOS 9 Beta sürümlerinin yayınlanmasından sonra bazı uygulamalar iOS 9 için güncellenme almaya başladı. Bu uygulamalara anlık mesajlaşma hizmeti veren WhatsApp da katıldı.

Kişiye Özel Bildirim

iOS 9 için yayınlanan yeni WhatsApp Beta sürümünde uygulamaya birçok özellik ekleniyor. Bunlardan en önemlisi ise kişiselleştirilebilir bildirim sesi seçmeniz. Artık WhatsApp’ta kişiye özel bildirim sesi atayarak kimden mesaj geldiğini kolayca öğrenebileceksiniz. Ayrıca yeni gelen özellik sayesinde kişiye özel arkaplan resmi atayabileceksiniz.

Tüm mesajları okundu olarak işaretle özelliği ile farklı kişilerden gelen mesajları tek tık ile okundu olarak işaretleyebileceksiniz. Hızlı yanıt özelliği ile WhatsApp uygulamasını açmadan bildirim merkezinden mesajları cevaplayabileceksiniz.

WhatsApp grup mesajlarında olan sessize alma özelliği artık birebir görüşmelerde de kullanılabilecek. Fotoğraf gönderirken düzenleme seçenekleri de yeni güncelleme ile WhatsApp kullanıcılarına sunulacak.

whatsapp-2

iOS 9 Beta için çıkışını gerçekleştiren WhatsApp v2.12.5.16 sürümünü, şimdilik geliştiriciler tarafından test ediliyor. Önümüzdeki günlerde Beta sürümünün buradaki adreste yer alması bekleniyor.