Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Yandex Navigasyon, Türkiye’nin En Çok Gidilen Tatil Bölgeleri

Büyük Şehirler için en popüler tatil yerleri, Yandex Navigasyon, Türkiye'nin En Çok Gidilen Tatil Bölgeleri

YANDEX NAVİGASYON, TÜRKİYE’NİN TATİL ROTALARI HARİTASINI ÇIKARDI


YANDEX NAVİGASYON, YAZ DÖNEMİNDE EN ÇOK GİDİLEN TATİL BÖLGELERİNİ BELİRLEDİ

Yandex Navigasyon, yaptığı analizle yaz döneminde en çok rota oluşturulan tatil bölgelerini ortaya çıkardı. Analizde en popüler 10 tatil bölgesinden 7’sinin Ege ve Akdeniz bölgelerinde olduğu belirlendi. Ayrıca İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Şile ve Karasu’nun yanı sıra Marmara Denizi’ne kıyısı olan Şarköy de kullanıcıların en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer aldı.

Yaz Aylarında En Popüler 10 Tatil Yeri

Yaz mevsimi geldiğinde veya bayram tatili dönemlerinde milyonlarca kişi ya ailelerini ziyaret etmek ya da Türkiye’nin dünyaca ünlü turizm bölgelerinde yılın yorgunluğunu atmak için yollara çıkıyor. Kullanıcılar en doğru yollardan, güvenli bir seyahat yapmak için Yandex Navigasyon’dan faydalanıyor.

En popüler tatil bölgeleri Ege ve Akdeniz’de

Yapılan kısa veya uzun süreli seyahatlerde kullanıcılarına yardımcı olan Yandex Navigasyon, Türkiye’nin tatil rotaları haritasını çıkardı. 2017 yılındaki Ramazan ve Kurban Bayramı tatili dönemlerinde kullanıcılarının seyahat verilerini dikkate alan Yandex Navigasyon, en popüler tatil bölgelerini belirledi. Analize göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 10 tatil bölgesinin 4’ü Ege’de yer alıyor. Marmaris, Bodrum, Ayvalık ve Çeşme bölgeleri doğal güzellikleriyle tatilcilerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Akdeniz Bölgesi’nde ise turizm cenneti Antalya’ya bağlı olan Manavgat, Muratpaşa ve Alanya bölgeleri, en yoğun rota oluşturulan bölgeler olarak dikkat çekiyor. En popüler 10 tatil bölgesi listesinde ayrıca İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Şile ve Karasu’nun yanı sıra Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Şarköy yer alıyor.

Beş büyük şehirde yaşayanlar en çok nelere gidiyor?

Seyahati seven İstanbullular, en çok çabuk ulaşabildikleri Şile’ye rota oluşturuyorlar. Analize göre İstanbulluların yaz aylarında tatil için ikinci tercihi ise Bodrum oluyor. Ankaralılar çoğunlukla Antalya başta olmak üzere güney sahilindeki tatil yerlerine seyahat ediyorlar. Antalyalılar ise yaşadıkları bölgeden çok uzaklaşmadan en Manavgat’a ve Alanya’ya gitmeyi tercih ediyorlar. Bursalılar çoğunlukla Ege’nin farklı bölgelerine giderken, İzmirlilerin yaptığı her 5 yolculuktan 1’i Çeşme’de noktalanıyor.

Türkiye’nin En Çok Gidilen Tatil Bölgeleri 5 Büyük Şehir

İstanbul

Ankara

Türkiye'nin En Çok Gidilen Tatil Bölgeleri

İzmir

Antalya

Bursa

Türkiye'nin En Çok Gidilen Tatil Bölgeleri

 

Türkiye’nin En Çok Gidilen Tatil Bölgeleri – Araştırmanın interaktif haritası https://ya.cc/3orU9 adresinden göz atabilirsiniz.