Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Yeni Cisco inovasyonları ile Hibrit çalışmada yeni boyut

Cisco iş birliği platformu Webex, yapay zekâ destekli yeni özellikleri ile daha kapsayıcı, güvenli ve gelişmiş bir hibrit çalışma vadediyor.

Yeni Cisco inovasyonları ile Hibrit çalışmada yeni boyut

 

Cisco iş birliği platformu Webex, yapay zekâ destekli yeni özellikleri ile daha kapsayıcı, güvenli ve gelişmiş bir hibrit çalışma vadediyor. Sinematik toplantı deneyimi için kamera zekâsı, toplantıdan kısa süre ayrılan katılımcılar için ekrana otomatik gelen “hemen döneceğim” mesajı ya da müşteri temsilcisine, verilecek en doğru bilgiyi önerme özelliği, inovatif yeniliklerden sadece birkaçı

 

 

Hibrit çalışma devrimi, dünya çapında esnekliği, yaratıcılığı ve yeni fırsatları teşvik ediyor. Şirketler bir yandan değer yaratırken bir yandan da hem çalışanların hem de müşterilerin beklentilerine yanıt vermek durumunda. Cisco iş birliği platformu Webex de bu süreci her adımda destekliyor. Webex, yapay zekâ (AI) ve diğer gelişmiş teknolojileri içeren yeni özelliklerle, ofisten, evden veya herhangi bir yerden sorunsuz ve güvenli bir iş deneyimine zemin hazırlıyor.

“Yenilikler, hibrit modelde yol gösterici olacak”

 

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, yeni inovasyonları şöyle değerlendirdi:

 “Webex, yapay zekânın gücünden yararlanarak işletmelerin hibrit modelde kolaylıkla ilerlemelerini desteklerken, üretken ve güvenli bir çalışma ortamı da sağlıyor. Bu da daha iyi iş sonuçlarına ve daha yüksek çalışan memnuniyetine olanak tanıyor. Webex yeniliklerinin, Türkiye’deki müşterilerimizin hibrit iş güçlerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmalarına, yeni iş birliği imkânları geliştirmelerine ve kapsayıcı bir deneyim sunmalarına fırsat vereceğine inanıyorum.”

Webex yenilikleri, Cisco ürünlerinde zaten yerleşik olan yüzlerce yapay zekâ ve makine öğrenimi özelliğinden oluşan bir geçmişe sahip olan Webex platformu üzerine inşa edilmiş 3 kategoriyi kapsıyor.

 

1. Çalışma Alanlarını Yeniden Tasarlamak

Kusursuz bir hibrit çalışma deneyimi, herkesin eşit şekilde katılımını sağlamak için video zekâsının yenilikçi kullanımını gerektiriyor. Cisco iş birliği cihazlarında mevcut olan gelişmiş yapay zekâ yeteneklerini temel alan Webex, konferans odası işletim sistemi Cisco Room OS aracılığıyla cihazlarındaki video zekâsını genişletiyor. Kullanıcılar böylece, yeni yetenekler sayesinde herhangi bir toplantıda, herhangi bir anda ve herhangi bir alanda otomatik olarak en uygun görüntüleri sağlama olanağından yararlanacak.

 

  • Sinematik toplantı deneyimi: Cisco iş birliği cihazlarındaki sinematik toplantılarla kameralar, ses ve yüz tanıma yoluyla bireyleri takip eder ve aktif konuşmacının en iyi görüntüsünü yakalamak için açıyı otomatik olarak değiştirir. Bu da konuşmacıya kusursuz odaklanma olanağı sağlar. Böylece toplantı odasında olmayan hibrit çalışanlar, fiziksel olarak odada olmasalar bile sürece dahil olduklarını hisseder.

 

  • Toplantılara sanal sınırlar: Bu özellik sayesinde BT yöneticileri ofisteki herhangi bir alan için sanal sınırlar belirleyerek burayı bir toplantı alanına dönüştürebilir. Katılımcılar, yoğunlaştırılmış bir kadrajda ayrı ayrı çerçevelenir ve herhangi bir boş alan kadraj dışında bırakılır. Yalnızca tanımlanmış sınırlar içinde bulunan kişiler toplantıya dahil edilir. Bu çözüm, toplantı dışındaki kişilerin dikkati dağıtmasını önlemek için kritik öneme sahiptir.

Her koşulda en yüksek çözünürlük

 

2. İş birliğini optimize etme

Günümüzün hibrit dünyasında, işletmeler çalışanlarına ne zaman, nerede ve nasıl çalışacakları konusunda esneklik sağlamak durumunda. Bu da iş birliğini en iyi şekilde optimize eden teknolojiyi gerektiriyor. Webex Calling de esnek hibrit çalışma teknolojilerini sunma becerisinin bir kanıtı olarak, bir önceki yıla göre neredeyse 2 kat büyüdü ve 10 milyondan fazla kullanıcıyı birbirine bağladı. İş birliğini daha da optimize etmek için Cisco, hibrit çalışma için dünyanın ilk birleşik ve amaca yönelik paketi olan Webex Suite’te yeni yapay zekâ özellikleri sunuyor:

  • HD bant genişliği gerektirmeyen yüksek çözünürlüklü (HD) toplantılar: Webex’in süper çözünürlüğü, düşük kaliteli kameralar veya düşük bant genişliği koşullarında bile toplantılarda kristal netliğinde görüntü sağlar.
  • Akıllı yeniden aydınlatma: Kişilerin her ortamda en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için akıllı yeniden aydınlatma, çok loş veya parlak ortamda, aydınlatmayı otomatik olarak iyileştirir. Örneğin, güneşli bir günde dışarıda çalışırken, az pozlanmış videonun görünümü ayarlanarak kişinin daha net görünmesi sağlanır.
  • Otomatik “hemen döneceğim” mesajı: Örneğin toplantı sırasında kapı çaldı ve ekrandan uzaklaşmak durumunda kaldınız. Webex bu durumda otomatik olarak ekrana “hemen döneceğim” mesajı ekler, arka planı bulanıklaştırır ve sesi kapatır. Kullanıcı geri döndüğünde ise mesaj otomatik olarak kaldırılır.

3. Müşteri deneyimini en üst düzeye taşıma

Müşteri beklentileri tüm zamanların belki de en yüksek seviyesinde ve kuruluşlar her gün müşterileri ile milyarlarca etkileşimde bulunuyor. Müşteri temsilcilerin ve eski sistemlerin, bu etkileşimlerin hacmine, hızına ve farklılığına ayak uydurması imkânsız hale geldi. Cisco, Webex de müşteri deneyimi çözümlerini desteklemek için hibrit çalışma için gerekli olan pazar lideri teknolojisinden yararlanıyor.

Cisco bu bağlamda, kendi kendine öğrenen iletişim merkezi vizyonunun yanı sıra Webex İletişim Merkezi ve bulut iletişim platformu Webex Connect’i kapsayan müşteri deneyimi çözümleri için yeni yapay zekâ yeteneklerini de tanıttı:

  • Müşteri etkileşimi ile öğrenen analiz özelliği: Webex İletişim Merkezi’ndeki konu analizi özelliği, müşterilerin iletişim merkezini aramalarının temel nedenlerini ortaya çıkarır. İletişim merkezinden gelen çağrı metni verilerini bir araya getirir ve iş analistleri için kısa ve öz bir şekilde modeller. Bu özellik kendi kendine öğrenir, müşteri etkileşimlerinden sürekli olarak daha akıllı hale gelir.
  • Gerçek zamanlı temsilci koçu olarak temsilci yanıtları: Bu özellik sayesinde, müşteri etkileşimlerinden elde edilen bilgiler, temsilcilerin etkinliğini artırmak için kendi kendine öğrenen iletişim merkezine geri bildirim verir. Agent Answers, temsilciyi dinler ve onun için gerçek zamanlı bir koç görevi görerek temsilcinin müşteriye anında sağlayabileceği yararlı bilgileri ortaya koyar.
  • Temsilciler için otomatik sohbet özetleri: Yapay zekâ destekli sohbet özetleri, müşteri temsilcilerinin halihazırda araştırılan sorunları ve çözümleri belirlemek için müşterilerle dijital sohbet geçmişlerini okuma ihtiyacını ortadan kaldırır. Temsilciler, müşteri sohbetlerinden temel çıkarımları hızlı bir şekilde elde eder.
  • Müşteri deneyiminin hızla özelleştirilmesi için otomatik kod: Halen Webex Connect’teki düşük kodlu akış oluşturucu özelliği, işletmelerin uçtan uca müşteri deneyimlerini düzenlemesine ve otomatikleştirmesine yardımcı oluyor. Artık kullanıcılar, “bir e-posta adresini doğrulamak” gibi işlemleri basitçe tanımlayabilecek ve AI anında uygun kodu oluşturacak.

 

Yeni Webex yapay zekâ özelliklerinin 2023 boyunca kullanıma sunulması bekleniyor. Daha detaylı bilgi için

www.webex.com adresini ziyaret edebilirsiniz.