Sosyal Medya

Otomobil

Yeni Ford Fiesta ST 2018 Cenevre’de Görücüye Çıktı

Yeni Ford Fiesta ST 2018 Cenevre'de Görücüye Çıktı. Ford'un Performans Serisini Sergilediği Cenevre'de yeni Ford Fiesta ST 2018!

Ford Fiesta ST 2018 Cenevre’de Görücüye Çıktı!

Ford’un performans serisini sergilediği Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Yeni Nesil olarak nitelendirilen Yeni Ford Fiesta ST 2018; tamamen yeni 200 PS, üç silindirli 1.5 litrelik EcoBoost motoruyla ilk defa performans tutkunları ile buluşuyor.

Ford, gelmiş geçmiş en heyecan verici ve kapsamlı Ford Performance modelleri serisinde yer alan Yeni Nesil Ford Fiesta ST; Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk defa sahneye çıktı.

Fuarda, güç ve yakıt verimliliğinin eşi görülmemiş bir bileşimini sunan, tamamen yeni 200 PS; üç silindirli 1,5 litre EcoBoost benzinli motora sahip yeni Ford Fiesta ST 2018 aynı Ford Performance’ın inovasyon anlayışıyla geliştirilen;  ultra yüksek performanslı süper otomobili Ford GT ve Ford GT ’66 Heritage Edition görüntüsü ilk defa müşterilerin beğenisine sunuldu.

Ford’un Avrupa’da sunduğu performans otomobilleri arasında Focus ST benzinli ve dizel modelleri, çok beğenilen Focus RS ve ikonik model Ford Mustang de bulunuyor. Avrupa’da 2016 yılında yüzde 60 artış göstererek performans otomobili satışlarının yüzde 62 arttığı 2015 yılında yakaladığı ivmeyi sürdüren Ford Performance serisi satışları, Ocak ayında da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 büyüme kaydetti.

“Ford’daki çalışmalarımızın merkezinde erişilebilir performans yatıyor,” diyen Avrupa Ford Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jim Farley, “Ford GT süper otomobilin aktif aerodinamiğinden Yeni Nesil Fiesta ST’nın Sürüş Modlarına kadar Ford Performance modellerimiz, yarış otomobillerimizin sunduğu sürüş heyecanını yollardaki müşterilerimize de sunan inovasyon ile geliştirildi.” diye ekledi.

Yeni Ford Fiesta ST 2018 ön görünüş

Yeni Nesil, Yeni Ford Fiesta ST 2018

Üçüncü nesil Fiesta ST, üç silindirli motor ile sunulan ilk Ford Performance modeli ve seçilebilir Sürüş Modları özelliği sunan ilk Fiesta ST olacak.

Yeni nesil Fiesta ST, 200 PS güç ve 290 Nm tork sunarken, 0-100 km/h hızlanmasının da 6,7 saniye olması öngörülüyor. Yeni 1,5 litrelik EcoBoost benzinli motor, yüksek gücünün yanı sıra daha düşük CO2 emisyon değeri sağlamak üzere yeni silindir deaktivasyon teknolojisinden yararlanıyor.*

Üçüncü nesil Fiesta ST, şimdiye kadar üç silindirli bir motorla güçlendirilen ilk Ford Performance modeli olmanın yanı sıra; seçilebilir sürüş modları özelliği sunan ilk Fiesta ST modeli olacak.

Motor performansı, direksiyon hassasiyeti ve denge kontrollerinin Normal; Spor ve Pist ayarlarına göre yapılandırılması, günlük sürüş ya da pist gibi farklı koşullarda keyifli bir sürüş deneyimi sunacak.

Yeni Ford Fiesta ST 2018 ‘in Sürüş Modları

Sürüş modları ayrıca Fiesta ST’nin Elektronik Destekli Ses Yönetimi (ESE) teknolojisini ve aktif egzoz valfini kontrol ederek;  daha tatmin edici bir sürüş deneyimi sağlamak için ayarlanabiliyor. Bu teknoloji sayesinde doğal sportif sesi artan 1.5 L EcoBoost motorda ayrıca Ford’un sektörde bir ilk olan silindir deaktivasyon sistemi de yer alıyor.

“Yeni Nesil Fiesta ST 2018 modelimiz; Ford Performance şasi ve aktarma organlarını her yönüyle geliştirerek en yeni teknolojiyi sunma felsefesine sadık kalıyor” diyen; Ford Avrupa Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Bakaj, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Seçilebilir Sürüş Modları ve performans ile yakıt verimliliğinin eşi görülmemiş bir kombinasyonunu sunan tamamen yeni EcoBoost motor ile; yeni model bugüne kadarki en eğlenceli, çekici ve ödüllendirici Fiesta ST sürüş deneyimini yaşatacak.”

Aynı zamanda bugüne kadarki en geniş iç döşeme ve kişiselleştirme seçenekleri ile birlikte sunulacak olan ; yeni Ford Fiesta ST 2018 yılının başındaki lansmanından itibaren üç ve beş kapılı gövde seçenekleri ile tercih edilebilecek.

Ford Performance, müşteriler için eşsiz performans araçları, parçaları, aksesuarları ve deneyimleri yaratmayı hedefleyen bir inovasyon laboratuvarı hizmeti görüyor. Bu, aerodinamik, ağırlık azaltma, elektronik, güç aktarım performansı ve yakıt verimliliği alanlarında; Ford ürünlerinin geneline uygulanabilecek inovasyon ve teknolojilerin geliştirilmesini de içeriyor.

https://youtu.be/xhMf2DDXrVY

 Ford