Sosyal Medya

Tablet

Yeni iPad Pro 2018, Bir Dizüstü Bilgisayara Şimdi Daha Çok Yakın

Yeni iPad Pro 2018 Özellikleri Neler? USB-C bağlantısı ve Smart Klavye sayesinde şimdi bir bilgisayara daha çok yakın. Apple'ın Beklenen Etkinliğinde öne çıkan yeni iPAD PRO!

Apple iPad Pro 2018 Bir Bilgisayara Çok Yakın!

Belki dizüstü bilgisayar sahipleri A4 boyutundaki yeni iPad Pro’lardan birine geçmek isteyebilirler.

Apple yıllarca iPad’lerin şirketin gelecek vizyonunu yansıttığı tekrarlayıp durdu.Tabii ki, iOS 11’deki gibi önemli güncellemeler iPad’e çok fazla işlev kattı. Bu da bazı insanların Apple’ın tabletlerini; geleneksel dizüstü bilgisayarlara dönüştürmeyi düşünenler için potansiyel olarak değerli bir alternatifler olarak görmesini sağlamak için yeterliydi.

Ancak bu yıl her zamankinden çok farklı. Güncellenmiş iPad Pro neredeyse bir bilgisayara daha çok yaklaşmış durumda. Özellikle 12.9 inçlik modeli elinizde bir bilgisayar taşıyormuş gibi hissettirecek. Üstelik bunu 6mm’lik bir kasada ve A4 boyutu ile gerçekleştirecek.

Yeni iPad Pro 2018 Tasarımı

Tasarım görüldüğü gibi köşeleri yuvarlatılmış kare bakış açısına sahip. Apple’ın bu yeni kare bakış açısı tabletleri anlamlı görsel olarak daha farklılaştırmış. Yeni Mac Mini’deki kare tasarım ile bu yeni iPad Pro şirketin bilgisayarı ile daha uyumlu hale gelmiş. Keza Yeni MacBook Air ile de öyle.

Tutmak ve kullanmak oldukça rahat!

12.9 inçlik model A4 kağıdı boyunda ve 6mm çerçeve kalınlığı bulunuyor. Bu yüzden hem hafif hemde ince. Apple Pencil 2 ilse daha fonksiyonel olmuş. Bir anlamda her zaman ihtiyaç duyacağımız güç doğru miktarda size yansıtılmış.

Uçtan Uça ekran tasarımı, yeni iPhone XS modelleri ile bu yıl alıştığımız bir şey. iPhone XR’de gördüğümüz LCD panel burada kullanılmış ancak daha yüksek çözünürlüklü…

Özellikle Profesyoneller için Apple’ın ProMotion Ekran Teknolojisi hala süper ve 120 Hz yenileme hızı sağlıyor.

Apple, sunumunda DJ’ler gibi müzik profesyonellerinin bir süredir iPad hayranı olduklarını ve A12X Bionic yonga seti tarafından kendilerine sağlanan yeni gücün performanslarını artırmalarına yardımcı olacağını açıkça belirtti. Ancak aynı DJ’lerin eski kulaklık girişi olmayan Yeni iPad Pro için ne düşündükleri de merak konusu?

Her neyse Face ID teknolojisi kullanılmasına rağmen çentik tasarımı burada yok onu da söylemek lazım. iPad Profesyonellerinin gerçekten işe yarar hale gelmesini isteyen insanlar; iPhone XS’de ilk kez rastladığımız yonga seti A12X Bionic’in sonuna kadar faydalanmalı.

Özellikle AR – Arttırılmış gerçeklik uygulamaları bu işlemci sayesinde inanılmaz performanslı ve hızlı.

Al sana iPhone Şarj Eden iPad Pro 2018, Bu işte Bu USB-C sayesinde mümkün oldu!

USB-C portu, yeni iPad Pro’ya farklı özellikler kattı. iPad’leri kullanma şeklini kesinlikle değiştirebilir. Geçmişte bir dönüştürücüye kesinlikle ihtiyacınız vardı. Ancak USB-C ekosistemindeki bir çok aksesuarı bağlamak mümkün olabilir. Bu özelliği ile kesinlikle dizüstü bilgisayarlardaki fonksiyonelli yakalamak istenmiş. Özellikle Profesyonellerin günlük işlerini yapmaları ve farklı cihazlar arasında uyumlu çalışmanın önü açılmış durumda. Ancak henüz desteklenen cihazların neler olabileceği konusunda bir fikrimiz yok. Yine de Apple, bir kamera bağlamanızı ve görüntüleri doğrudan iPad’e kaydedebildiğinizi söylüyor.

Apple Pencil ve Manyetik Akıllı Klavye. Ancak manyetik mandal ve iPhone şarj etme imkanı iPad’in sağ tarafında olması biraz can sıkabilir.  Ayrıca Akıllı Klavye Sayesinde yeni iPad Pro 2018 bir bilgisayara şimdi daha çok yakın.

Belki de bu yüzden 1TB depolama alanlı modeli satın almak isteyebilirsiniz.

A12X’in sağladığı güç, USB-C’ye geçiş, büyük depolama seçenekleri ve gelişmiş aksesuarlar, Yeni iPad Pro’yu; Microsoft’un saygıdeğer Surface modelini almak isteyenleri yada potansiyel olarak bu cihazlarını değiştirmek isteyenleri kendine çekecek kadar daha iyi donanım sunuyor.

Yine de iOS işletim sistemi yüzünden hala mobil işletim sistemi kullanıyorsunuz havası var bu gerçek. Bu yüzden Apple’ın bu konuda biraz daha çalışması gerektiğini düşünenlerdenim.