Sosyal Medya

Otomobil

Yeni Mazda CX-5’in Üretimi Japonya’da başladı, 2017 Mazda CX-5!

Yeni Mazda CX-5’in Üretimi Japonya’da başladı. Yeni Mazda CX-5 sürüş keyfini maksimuma çıkarmayı hedefliyor.

Yeni Mazda CX-5’in üretimi Japonya’da başladı!

Yeni Mazda CX-5 2017 model üretimleri dün Japonya fabrikasında başladı.

Mazda, firmanın Hiroşima’daki merkezinin yakınlarında yer alan 2 numaralı Ujina Fabrikasında yeni Mazda CX-5’in üretimine dün başladı. Kompakt SUV modeli yakın zamanda gerçekleştirilen 2016 Los Angeles Auto Show’da görücüye çıktı. Model, Şubat ayında Japonya’da ve ardından dünyanın dört bir yanında satışa sunulacak.

Yeni Mazda CX-5 sürüş keyfini maksimuma çıkarmayı hedefliyor.

Mazda, yeni CX-5 ile araç içinde sadece sürücü için değil, herkes için yeni bir sürüş keyfi boyutunu hedefliyor. Bu nedenle, sürücü beklentilerine cevap veren bir tepkiselliğin yanı sıra Mazda aynı zamanda sessiz ve incelikle işlenen kabinde yolcu konforunu da ön plana çıkardı.

Yeni Kristal Ateş Kırmızı rengiyle cesur KODO dış tasarımı, CX-5’in farklı kişiliğini güçlendiriyor. SKYACTIV Technology ise mükemmel performans ile yakıt ekonomisinin taviz vermeyen bir bileşimini oluşturuyor.

2012’de piyasaya sürülen CX-5, KODO tasarımları ve komple SKYACTIV Technology’sinin kullanıldığı ödüllü modellerin ilkidir.

Yeni Mazda CX-5’in Üretimi Japonya’da başladı

Nisan 2015 tarihinde toplam üretim 1 milyon adete kadar ulaşmış olup model, bu noktaya erişen ikinci en hızlı Mazda olarak dikkat çekiyor (Mazda3’ten sonra). Bu rakam Ekim ayının sonunda 1.57 milyon seviyesine ulaştı. Şu anda piyasada olan CX-5, markanın yaşına rağmen yüksek satış gerçekleştirdiği Avrupa pazarındaki en popular modeli.

Küresel satışlar lansmandan sonra her yıl artarken CX-5 artık Mazda’nın yıllık hacminin dörtte birini karşılıyor.

2016 Mazda CX-9 Crossover Aile Dostu Yarı Özerk Teknoloji Sunuyor