Sosyal Medya

Donanım

Yeni TOUGHBOOK 40 yapay zekâ işleme gücünü uç noktalara taşıyor

Panasonic TOUGHBOOK 40'ın en son sürümü, gelişmiş bağlantı ve grafik performansının yanı sıra yapay zekâ özellikli Intel® işlemciye sahip.

En yeni TOUGHBOOK 40, saha hizmet çalışanları için yapay zekâ işleme gücünü uç noktalara taşıyor

Panasonic TOUGHBOOK 40’ın en son sürümü, gelişmiş bağlantı ve grafik performansının yanı sıra yapay zekâ özellikli Intel® işlemciye sahip.

Panasonic Connect, Intel® AI Boost nöral işleme birimine (NPU) sahip TOUGHBOOK 40mk2 ile uç noktalarda yapay zeka işleme özelliğine sahip ilk TOUGHBOOK’u duyurdu ve çeşitli sektörlerdeki mobil çalışanlar için verimliliği ve doğruluğu büyük ölçüde artırdı. Ağ bağlantısına ihtiyaç duymayan bağımsız yapay zeka özellikleri, hataları analiz etmeye, bilgi sağlamaya ve idari görevleri daha hızlı tamamlamaya yardımcı olarak mobil çalışanlar için bir sonraki üretkenlik artışı dalgasını sunmayı vaat ediyor.

Gelişmiş grafik performansıyla desteklenen yapay zeka özellikleri

Uçlarda yapay zekâ işleme yetenekleri sunmak için Windows 11 Pro kullanan ilk dayanıklı dizüstü bilgisayarlardan biri olan yeni 14 inç TOUGHBOOK 40, Intel® Core™ Ultra 5 işlemci 135H’yi (Intel vPro® Teknolojisi ile) kullanıyor. En zorlu uygulamalarda benzersiz performansa ihtiyaç duyanlar için isteğe bağlı sunulan yeni Intel® Core™ Ultra7 işlemci 165H (Intel vPro® Teknolojisi ile) de bilgi işlem gücünde ek bir artış sağlayabiliyor.

Her iki işlemci de bulut bağlantısı üzerinden veri yüklemeden, indirmeden ve cihazın genel performansını ve işlem gücünü etkilemeden yapay zekâ desteğiyle verilerin toplanmasını, depolanmasını ve analiz edilmesini sağlayan özel bir yapay zekâ yonga setine sahiptir. Uç yapay zeka işleme özellikleri, başta hücresel veya kablosuz bağlantıya erişim olmayan uzak konumlardaki ekipmanı denetleyenler olmak üzere tüm uzak saha hizmet çalışanları ve askeri personeller için verimliliği artırıyor ve veri yakalamada insan hatalarını azaltıyor.

Örneğin, cihazlarındaki bağlantı ve diğer şemalara erişimi olan saha çalışanları, kablo bağlantılarının nerede olması gerektiğini doğru bir şekilde görselleştirmek için yapay zeka özellikli bilgisayar görüşü teknolojisini cihazın kamerasıyla birleştirebilir. Ayrıca, AI işlemcileri otomatik olarak denetim raporları oluşturmak için kullanılabilir ve sahada önemli idari zaman ve kaynak tasarrufu sağlanabilir.

TOUGHBOOK 40mk2’nin Intel® Core™ Ultra 5 işlemcisi 135H, üstün grafik performansı ve yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerin net bir şekilde görüntülenmesini sağlayan Intel® Arc™ grafik* işleme birimine sahip.

Panasonic Connect Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Weigelt, şunları paylaştı: “Yapay zeka uç işleme özelliklerine sahip ilk TOUGHBOOK dizüstü bilgisayar, sağlamlaştırılmış cihaz pazarında oyunu değiştirecek güce sahip. Gerçekten uzak konumlardaki çalışanlar, artık yapay zekanın sonsuz olanaklarından yararlanmak için güvenilir bir internet bağlantısı ihtiyacıyla sınırlandırılmıyor.” — Panasonic Connect Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Weigelt. “Panasonic’in bilgisayar görüşü teknolojilerinin önümüzdeki üç yıl içinde üretkenliği yüzde 42 oranında artıracağını gösteren son araştırmalarıyla, saha hizmeti çalışanları artık performans veya bağlantıdan ödün vermeyen, geleceğe hazır bir cihaza sahip.”

Geleceğe hazır bağlantı

TOUGHBOOK 40mk2, en yeni Intel® Wi-Fi 7 BE200 spesifikasyonuna sahip ilk dayanıklı dizüstü bilgisayarlardan biri olarak her zamankinden daha iyi bağlantı gücüne sahip. Artırılmış bağlantı hızları (Wi-Fi 6E’ye kıyasla 2 kata ve 5,8 Gbps’ye kadar daha hızlı) ve ultra düşük gecikme süresi, saha çalışanlarının ofise veya saha üssüne döndüklerinde güvenilir, süper hızlı veri aktarımlarından yararlanmalarını sağlar.

Gerçekten uzaktan çalışanlar için yeni TOUGHBOOK 40, eSIM desteği ile isteğe bağlı olarak 4G ve 5G bağlantısını destekleyebilir ve hareket halindeyken güvenilir bağlantı sağlar.

Pazara öncü sağlamlık veya modülerlik

TOUGHBOOK 40mk2, önceki sürümleri ayrıştıran pazar öncüsü sağlamlık ve modülerliğe sahiptir ve modern mobil çalışanlara görev, uygulama veya ortamdan bağımsız dengeli bir çözüm sunar.

En yeni TOUGHBOOK 40, su ve toz girişine karşı IP66** koruma derecesine sahiptir ve -29°C ile +63°C** arasındaki sıcaklıklarda rahatça çalışarak üretkenliğin etkilenmemesini sağlar. Değiştirilebilir pil, depolama ve RAM’e ek olarak, 40mk2 ayrıca maksimum esneklik sağlayan dört ek genişletme alanına sahiptir.

Artırılmış grafik performansı ve yapay zeka destekli uç işleme, TOUGHBOOK 40mk2’nin pil performansından ödün vermez. 40mk2, tek bir pille 12 saate kadar (MobileMark 25) çalışma ömrü sunarak, günümüzün modern çalışanlarına çok güç tüketen uygulamaları kullanırken gönül rahatlığı sağlar.

*2 RAM modülü takıldığında
**MIL-STD-810H ve IEC 60529’a uygun olarak bağımsız bir üçüncü taraf laboratuvar tarafından test edilmiştir