Sosyal Medya

Otomobil

Yerli Otomobil Ticari Taksi Olacak, 2019’a Yetişecek mi?

Yerli Otomobil Ticari Taksi Olacak. 2019 yılına yetiştirilmesi planlanan modelle yerli otomobil ilk olarak ticari taksi olarak kullanılacak!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, yerli otomobilin ilk olarak ticari taksi olarak devreye gireceğini söyledi.

Yerli Otomobil Ticari Taksi olarak kullanılacak. 2019 yılına yetiştirilmesi planlanan iş modeliyle yerli otomobil ilk olarak ticari taksi olarak kullanılacak!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yerli otomobil projesiyle ilgili konuşan Bakan Özlü, ilk etapta ticari taksiye yönelik bir model geliştirileceğini söyledi.

Faruk Özlü: Yerli otomobil ticari taksi olarak devreye girecek!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü’nün açıklaması şöyle;

“Yerli otomobilde iki koldan çalışıyoruz. TÜBİTAK bünyesindeki çalışma sürüyor. İkinci bir çalışma bakanlık bünyesinde projenin iş modeliyle ilgili. Otomobil yapmak ticari ağırlıklı bir iş. Ticari anlamda bir otomobilin üretilip pazarlanmasına ve küresel başarı elde edilmesine yönelik iş modeli üzerinde çalıştık. Başbakanımıza arz ettik. Aracımız elektrikli bir araç olacak. Öncelikle şehiriçi taksiler için bir model geliştireceğiz. 2019’a yetiştirmeye çalışacağız. İlk aşama ticari taksi şeklinde düşünüyoruz. Otomobil sadece modelle olacak şey değil, farklı segmentlere hitap eden otomobiller olacak. Biz küresel bir başarı hedefliyoruz. Yüksek rakamlarda üretim miktarını yakalayabilirsek maliyetlerin düşeceği açık” dedi.

Yerli Otomobili Biz yanlış anlamışız!