Sosyal Medya

Genel

YGS 2017 Sınav Giriş Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır?

YGS 2017 Sınav Giriş Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır? Sınav Yerleri NEREDEN ÖĞRENİLİR? YGS ADAYLARI SINAV YERİ SORGULAMA BURADA!

YGS 2017 Sınav Giriş Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÖSYM’den YGS sınavına gireceklere Uyarı!

  • YGS 2017 için geri sayım başladı. 12 Mart’ta yapılacak olan YGS sınavına girecek olan adaylar ÖSYM’den gelecek açıklamayı bekliyor.
  • Kimlik kartları ile ilgili öğrencilere son kez uyarı yapan ÖSYM henüz giriş yerlerini yayınlamadı.
  • YGS sınav giriş yerlerinin bu hafta içerisinde belli olması bekleniyor.

2017 YGS Sınavı için Yeni Kimlik Kartı Şart mı?

15 Günlük Geçici Kimlik Belgesinin Süresi Uzatıldı, YGS Adaylarına Önemli Duyuru!

 

ÖSYM tarafından 12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan 2017 YGS’nin giriş yerleri henüz açıklanmış durumda değil.

2017 YGS Sınav Giriş Yerleri bu hafta belli oluyor.  Sınav Giriş Belgesi ile beraber açıklanacak. Sınava girecek öğrenciler sınava gireceği yerleri merak ediyor.  Daha önceki yıllardaki gibi yakın illere bile gönderilen öğrenciler şimdiden önlemlerini almak istiyor.

YGS 2017 üniversite sınav giriş yeri son dakika uyarısı ais.osym.gov.tr’de henüz yapılmadı.

Geçtiğimiz yıl ÖSYM, YGS Giriş Yerleri’ni sınava 10 gün kala açıklamıştı. Bu sene de benzer bir tablo oluşması bekleniyor.

Yani sınavın giriş yerleri muhtemelen 2 – 3 Mart tarihinde açıklanacak.

Toplu Taşıma İstanbul’da Ücretsiz!

Bu arada İstanbul’da 12 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek YGS’de öğrenci ve görevliler, toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak.

ÖSYM RESMİ İNTERNET SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

2017 YGS GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

ÖSYM tarafından 13 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan 2017 YGS’nin giriş yerleri henüz açıklanmış durumda değil. 2017 YGS Sınav Giriş Yerleri, Sınav Giriş Belgesi ile beraber çıkacak.

Sınavın giriş yerleri muhtemelen 2 veya 3 Mart tarihinde açıklanabilir. Fakat bu 1-2 gün geri veya ileri tarihe çekilebilir.

2017 YGS Sınav Giriş Belgesi veya 2017 YGS Giriş Yerleri açıklanınca, ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden duyurulacak. Adaylar T.C. Kimlik Numarası ve aday şifreleri ile 2017 YGS Giriş Yerlerini öğrenebilir.

ais.osym.gov.tr

 

https://ais.osym.gov.tr/

 

2017 YGS SINAV YERİNİ Buradan ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

YGS GİRİŞ BELGESİ 2017 NEREDEN NASIL ALINIR?

2017 YGS adayları YGS sınav giriş yerlerini öğrenmek ve YGS 2017 sınav giriş belgesini nasıl alacaklarını merak ediyor.

YGS 2017 sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen ve YGS sınav giriş belgesi çıktısı almak isteyen adaylar  ais.osym.gov.tr yazarak aşağıda görüntüsü bulunan ÖSYM’nin Aday işlemleri Sayfası’na ulaşacaklar.

Adaylar ‘Sisteme Giriş’ bölümünü tıklayarak aşağıdaki sayfaya girecekler.

TC Kimlik Numarası ve ÖSYM Aday Şifresi’ni sisteme giren YGS 2017 adayları YGS sınav giriş yerlerine ilişkin bilgilere ulaşabilecekler. Adaylar aynı ekrandan YGS 2017 sınav giriş belgelerinin çıktılarını da alabilecekler.

2017 YGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğrencilerin istedikleri bölümü okumak için hırsla hazırlandığı 2017 YGS sınavı bu yıl 12 Mart Pazar günü yapılacak. Öğrenciler bu sınavda ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testine tabi tutulacak. Adaylar, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretim programlarından (müfredat) sorumlu olacak. YGS, 12 Mart 2016 Pazar günü tek oturumda yapılacak ve sınav, saat 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek

LYS 2017 Lisans Yerleştirme Sınavı takvimi ise şöyle:

  • LYS-4 (Sosyal Bilimler): 10 Haziran 2017
  • LYS-1 (Matematik): 11 Haziran 2017
  • LYS-2 (Fen Bilimleri): 17 Haziran 2017
  • LYS-5 (Yabancı Dil): 17 Haziran 2017
  • LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 18 Haziran 2017

YGS SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

YGS’ye giren adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular  adaylara  tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, LYS  sonrasında İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.