Sosyal Medya

Otomobil

York Car Rental Türkiye’de

2008 yılında Canada- Toronto'da kurulan dünyanin önemli araç kiralama markalarindan biri olan York Car Rental ülkemizin kökü gruplarindan Özdicle Grup'un yeni sirketi DCL Kiralama ile Türkiye'de...

York Car Rental Türkiye’de

2008 yılında Canada- Toronto’da kurulan dünyanin önemli araç kiralama markalarindan biri olan York Car Rental ülkemizin kökü gruplarindan Özdicle Grup’un yeni sirketi DCL Kiralama ile Türkiye’de…

Dünyada yapilan araştırmalara göre araç kiralama sektöründe 2017 yılında yaklasik 85 milyar $ olan yıllık cironun, 2024 yılında yaklasik 106 milyar dolar olması bekleniyor.

Türkiye’de ise yıllıkkısa dönem kiralama sektörü 2022’de yaklaşık 50 bin adedi kurumsal şirketlerde olmak üzere, toplam 90 bin civarinda araç ile hizmet vermiş, araç başı cirosu ise yaklaşık 150.000 TL olmuştur.

2022 yılında toplam kısa dönem kiralama sektör cirosu ise yıllık yaklaşık 10 milyar TL’dir.

2023 yılında ise; toplam kısa dönem kiralama sektöründe yıllık cironun yaklasik 18 milyar TL olarak gerçeklesmesi beklenmektedir.

Özdicle Grup 40 yılı askin bir süredir gıda, tarım, tekstil, lojistik ve otomotiv sektörlerinde ticari faaliyetlerini sürdürmekte. Otomotiv olarak uzun dönem araç ve filo kiralama sektöründeki varlığını, kısa dönem kiralamada yeni sirketi olan DCL Kiralama çatısı altinda YORK Car Rental markasını Türkiye’ye getirerek daha da ileriye taşımayı hedefliyor.

Ozdicle Grup’un bugün 1.200’ün üzerinde calışanı bulunmakta. Tüm sektörlerdeki varlığınıin temel amaci olan istihdam yaratmak grubun en önemli misyonlarindan bir tanesi. Özellikle son dönemde Türkiye’nin bu konudaki büyük ihtiyact icin grup tüm sirketleri ile aktif rol oynamaya çalışıyor. Otomotiv sektör satış-servis – ikinci el ve kiralama sektörlerinin bütünlemiş çalıştığı bir döngü ile işliyor.

Türkiye’de büyüyen, gelişen kiralama sektörüne gönül vermiş bir iş insani olan, otomotiv sektöründen farkli bayilikleri bulunan ve ayni zamanda Gaziantepspor’un ikinci baskani Ibrahim Dicle de yeni kurduğu sirketi DCL Kiralama ile Türkiye’de kısa dönem araç kiralama sektörünü büyütmeyi hedefliyor.

DCL Kiralama ilk yatirimi olarak 2008 yılında Toronto’da kurulmus, rekabetçi fiyatlari ve araç çeşitliliği ile tanınan Dünya’nın en büyük broker firmalar ile calişan York Car Rental’i Türkiye’ye getirdi.

DCL Kiralama, York Car Rental ile kullanicilarin her ihtiyacını ve talebini karşılamayı hedefliyor.

York Car Rental kullanicilarina sektörde bulunmayan marka – model cesitiligi sunuyor, ekonomi sınıfından premium araçlara kadar farklı marka ve modeller sunan marka filosunda 34 marka, 50 model araç bulunduruyor. Filosunun tümü 2023 model araçlardan oluşan York Car Rental, kullanıcılarına alternatif yakıt çözümleri de sunarak elektrikli araç kullanmayı seven kullanıcıları için de elektrikli aracları filosunda bulunduruyor.