Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

ZEN Pırlanta Video Reklamlar ile Hedef Kitlesini Genişletmeyi Başardı

Türkiye'nin en büyük mücevher markalarından Zen Pırlanta, doğru hedef kitleye ulaşarak marka bilinirliğini artırmak için RTB House’un yeni nesil video reklamları ile başarılı bir kampanya yürüttü.

ZEN Pırlanta Video Reklamlar ile Hedef Kitlesini Genişletmeyi Başardı

Pırlanta sektörünün başarılı oyuncularından Zen Pırlanta, yüzde 93’ü aşan görüntülenebilirlik ile benzersiz bir başarıya imza attı.

Türkiye’nin en büyük mücevher markalarından Zen Pırlanta, doğru hedef kitleye ulaşarak marka bilinirliğini artırmak için RTB House’un yeni nesil video reklamları ile başarılı bir kampanya yürüttü. RTB House, derin öğrenme teknolojisinin gücünü kullanarak, dönüşüm hunisinin üst kısmında yer alan yeni ve mevcut müşterileri hedefleyerek marka ile ilişki olacak şekilde kişiselleştirilmiş video reklam kampanyasını kurguladı. Kişiselleştirilmiş videolarla gerçekleşen kampanya sonucunda marka bilinirliği ile ilgili etkileyici sonuçlar elde etmeyi başardı.

Derin öğrenme teknolojisi gücünden yararlanılan video reklam kampanyası ile;

  • 740K tekil kullanıcı,
  • yüzde 92,35 video tamamlama oranı,
  • yüzde 93,04 görüntülenebilirlik ile benzersiz bir başarıyla tamamladı.

RTB House ile birlikte yaptıkları etkileyici kampanyanın sonuçlarına değinen Zen Pırlanta e-Ticaret Koordinatörü Can Aydıner,

“Zen Pırlanta olarak amacımız marka yatırımlarımızı artırmak ve hedef kitlemizi genişletmekti. Derin öğrenme teknolojileri ile RTB House’un ortaya koyduğu strateji ile kampanyanın tüm aşamalarında olumlu sonuçlar aldık. Özellikle etkileyici erişim ve tamamlanmış görüntülenme oranları elde ettik. RTB House ile yaptığımız başarılı kampanya sürecinden çok memnunuz” dedi.

Kampanya süreci hakkında bilgiler veren RTB House Türkiye Ülke Müdürü Can Tunçer,

“Zen Pırlanta gibi markaların çevrimiçi ticaret faaliyetlerini ve görünürlüğünü artırmaya yönelik kampanyalar oluşturmada çok fazla deneyime sahibiz. Birlikte kampanya yönettiğimiz markalarımızla uzun vadeli ilişkiler kurmaya da çok önem veriyoruz. Zen Pırlanta ile yakın çalışarak kampanya sürecini onların tüm ihtiyaçlarını karşılayan şekilde düzenledik. Bunun sonucunda da kişiselleştirilmiş Stream Video Ads üzerinden düzenlendiğimiz kampanyada marka bilinirliği ile ilgili etkileyici sonuçlar elde etmeyi başardık. Marka tarafı ile bu çalışmayı yürütmek bir zevkti ve uyguladığımız çözümlerimizin bu kadar harika sonuçlar vermesi bizi çok mutlu etti” dedi.

Derin Öğrenme Video Reklamların Başarısını Artırıyor

Derin Öğrenme teknolojisinin faydalarından yararlanan RTB House, özellikle marka bilinirlik kampanyası KPI’larında elde edilen sonuçlarla markanın hedeflerini aşmayı başarıyor. Gelişen teknolojinin sunduğu fırsatlarla birlikte günümüzde daha da önemli hale gelen dijital pazarlamada video içerikler, pazarlama mesajlarına odaklanma ve müşteri etkileşimini geliştirmenin yanı sıra marka imajını desteklemeye de yardımcı oluyor.

Marka bilinci oluşturmada önemli bir etken olan video ile bu etkiyi artırmak için çalışmalar yapan RTB House ‘Streaming Video Ads’ ile sektörü bir adım ileriye taşıyor. Reklamverenlerin markalarına özel stratejilerini yürütmelerine imkân sunma hedefiyle sürekli olarak çözümlerini güncelleyen RTB House, sektörün büyümesine de katkıda bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve başarı hikayesi için https://blog.rtbhouse.com/ adresini kullanabilirsiniz