Sosyal Medya

Otomobil

Zorunlu Trafik Sigortasına Riskli Sürücü Ayarı Geliyor

Zorunlu Trafik Sigortasına Riskli Sürücü Ayarı Geliyor. Zorunlu Trafik Sigortasında Önemli Değişiklik yapıldı buna göre dikkatli sürücüler...

Zorunlu Trafik Sigortasında Önemli Değişiklik

Zorunlu Trafik Sigortasına Riskli Sürücü Ayarı Geliyor.

Kasko Poliçelerinde olduğu gibi Trafik Sigortalarında da dikkatli sürücülere indirimin yolu açıldı mı?. Yoksa Sigorta şirketleri riskli sürücülerden daha fazla mı ücret alacak.

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinin sigorta primlerinin tespitine ilişkin esaslarına önemli bir ekleme yapıldı. Buna göre, risk değerlendirmesinde esas alınabilecek trafik kuralı ihlalleri; sonucu sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde kullanılabilecek.

Kara yolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında, sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde esas alınabilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığının; “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”i, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Düzenlemeyle yönetmeliğin sigorta primlerinin tespitine ilişkin esaslarına ekleme yapıldı.

Buna göre, risk değerlendirmesinde esas alınabilecek trafik kuralı ihlalleri sonucu sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde kullanılabilecek.

Yeniden düzenleme ile ne kadar trafik kurallarına uyuyorsanız o kadar az prim ödeyeceksiniz, yoksa daha fazla ödeyeceksiniz.

Zorunlu Trafik Sigortasına Riskli Sürücü Ayarı Geliyor