Sosyal Medya

Otomobil

2016 Renault TALISMAN

Renault'un yeni orta sınıf aracı:TALISMAN

Renault’un yeni orta sınıf aracı:TALISMAN

Renault‘un yeniden doğuş olarak nitelendirdiği 4850mm uzunluğa, 1870mm genişliğe ve 1460mm yüksekliğe sahip yepyeni şık tasarımı ile dikkat çeken Talisman‘ın yüzünde büyük LED’li farlar ve farlardan aşağı doğru inen C şeklindeki hareketli LED gündüz farları , yeni ızgara yapısı ve ortasındaki büyük Renault logosu ve camlarının etrafındaki krom çıtalar otomobilin tasarımını zenginleştiren öğelerden. Otomobilin arka tarafı da tıpkı ön bölüm gibi sportif izler taşıyor. İnceden kalına doğru uzanan 3D efekti veren LED‘li stoplar bu hissi yaratan en önemli detay.

Kalitesi ve teknolojik özellikleri ile öne çıkan bir kabine sahip olan Talisman, büyük boyutları sayesinde 608 litre ile oldukça büyük bir bagaj hacmini sunacak olan Talisman bu değeri ile 625 litre hacme sahip yeni Skoda Superb’in gerisinde kalsa da sınıf ortalamalarının üzerinde yer almayı başarıyor. Talisman, 25 litreye kadar saklama gözüne sahip. Ayrıca, 855 mm‘lik baş mesafesi ve 262 mm‘lik arka diz mesafesiyle bu konuda orta sınıfın en iddialı modelleri arasında yer alıyor. Ön taraftaki koltuklar 10 farklı ayara sahip ve 6 farklı ayarı kaydedebiliyor. Modelin giriş seviyesinde 4.2 inç‘lik multimedya ekranı sunulurken, 8.7 inç‘lik dokunmatik multimedya ekranı ise opsiyon listesinde sunulacak.

Renault‘nun orta sınıf temsilcisinin kaputunun altında TCE 150 ve TCe 200 adı verilen turbo beslemeli benzinli motorlar sunuluyor. Bu motor seçenekleri 7 kademeli çift kavramalı şanzımanla kombine ediliyor. Dizel cephesinde ise dCi 110 ve dCi 130 motorlar görev yapacak. Dizel üniteler, 6 ileri manuel ve yine 7 kademeli çift kavramalı şanzımanlarla gücünü yere aktaracak.

Talisman 2016 360 Derece Görün