Sosyal Medya

iPhone

Apple iPhone Acil Durum Ayarlarını Etkinleştiriyor, AML Nedir?

Apple iPhone Acil Durum Ayarlarını Etkinleştiriyor, AML Nedir? Google'ın hayat kurtaran özelliği şimdi de iOS cihazlarına geliyor.

Apple, iOS 11.3 ile iPhone’un Acil Durum Ayarlarını Etkileştiriyor.

Apple Hayat Kurtaran iPhone Acil Durum Ayarlarını Etkinleştiriyor. AML Nedir?

Apple, iOS’un bir sonraki sürümünün (iOS 11.3),  yer bildirimi çözümünü destekleyen ülkelerdeki acil servislere; kişinin konumunu otomatik olarak gönderen Gelişmiş Mobil Konum (AML) özelliğini etkinleştireceğini duyurdu.

Google’ın 2016 Temmuz ayından beri devreye aldığı özellik konusunda Apple, bu yöndeki isteklere kulak tıkamıştı. Nihayet bu özelliği iOS’un yeni sürümü ile devreye alıyor.

Avrupa Acil Numara Derneği olarak bilinen European Emergency Number Association (EENA) teknoloji şirketleri ve hükümetleri AML’yi uygulamaya alması için çalışan kuruluşun icra müdürü Gary Machado Apple’ın bu özelliği devreya alma planlarından önceden haberlerinin olmadığını, ancak bundan memnun olduklarını söyledi.

Bu, insanların güvenliği için büyük bir haber. Kelimenin tam anlamıyla daha fazla hayat kurtarmak demektir.

Apple iPhone Acil Durum Özelliğini devreye alıyor, AML Nedir?

 

Hayat kurtaran AML Özelliği sayesinde geçen 10 yılda 7500’den fazla hayat ve 95 Milyar avro tasarruf sağlanmış durumda. AML destekli cihazlarda, acil arama yaptığınızda otomatik devreye giren bir özellik olarak tanımlanıyor.