Sosyal Medya

Donanım

ASUS, MA-25 Coax-Ethernet MoCA adaptörünü duyurdu

Sürdürülebilirlik için tasarlanan bu cihaz sayesinde, evdeki koaksiyel kabloları güvenilir internet bağlantıları için kullanmak mümkün.

ASUS, MA-25 Coax-Ethernet MoCA adaptörünü duyurdu

Sürdürülebilirlik için tasarlanan bu cihaz sayesinde, evdeki koaksiyel kabloları güvenilir internet bağlantıları için kullanmak mümkün.

  • Hızlı ve güvenilir MoCA teknolojisi: Evdeki aktif koaksiyel kabloları kullanarak 2,5 Gbps’e kadar ağ bağlantısı
  • Sürdürülebilir tasarım: Cihaz kasasının %69’u eski tüketici ürünlerinden geri dönüştürülmüş plastikle üretildi. Ayrıca adaptörün ambalajında FSC® sertifikalı kağıt kullanıldı.
  • Kolay güvenlik: Kullanımı kolay, kurumsal sınıf MoCA Güvenli Kurulum özelliği cihazların ağa tek tuşla eklenmesini sağlıyor.

ASUS, MA-25 Coax-Ethernet MoCA adaptörünü duyurdu. Evdeki koaksiyel kabloları kullanan bu cihaz hızlı, stabil ve güvenli kablolu ve kablosuz internet bağlantıları sunuyor. Normalde kablolu TV için ayrılan kablolardan yararlanan bu adaptör, kablosuz ağın performansını etkileyecek derecede kalın duvarlı ve çok katlı yerlerde hızlı ve güvenilir bir MoCA ağı kurmayı sağlıyor.

MA-25 ile kullanıcılar 2,5 Gbps’e kadar kablolu arka plan bağlantısı kurabiliyor. Kullanımı kolay bant modu sayesinde de DOCSIS 3.1 kablolu modemlerle sinyal karışmasının önüne geçiliyor. MoCA Güvenli Kurulum (MoCA Protected Setup – MPS) özelliği ile kullanıcılar, kablosuz ağlardaki WPS’in kullanımına benzer bir şekilde, tek tuşla ağa yeni cihazlar ekleyebiliyor. Oyuncular bu adaptör sayesinde MoCA ağlarının düşük gecikme süresinden ve yüksek indirme hızlarından yararlanabilecek, takılmalarla nadiren karşılaşacak.

Kolay kurulacak biçimde tasarlanan bu açılı kablo aksesuarı hiçbir alet gerektirmeden takılabiliyor. MA-25’te ayrıca adaptörün daha sağlam takılmasını gerektirebilecek durumlar için dört adet montaj deliği de bulunuyor. Yakındaki bir WiFi router’a bağlanarak evdeki ağı genişletebilen bu ürün, ölü noktaları ortadan kaldırıyor ve Ethernet kablolarını düzenleme zahmetinden kurtarıyor.

Sürdürülebilirliğe derinden bağlı olan ASUS, doğayla dost ürünlerin ar-ge çalışmalarına yatırım yapıyor. Çevreyle dost bu çalışmaları yürütürken de sıkı gereksinimleri olan uluslararası sertifikaları almaya devam ediyor. MA-25’in sinyalleri güçlü bir biçimde koruyan dış kısmının %69’u eski tüketici ürünlerinden geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor. Kağıt bazlı ambalaj ise Forest Stewardship Council (FSC®) sertifikalı. Ürünün kutusu, içi boşaltıldıktan sonra kabloları düzenlemek için de kullanılabiliyor.

Teknik Özellikler

MoCA standardı MoCA 2.5/ MoCA 2.0/ MoCA 1.1
MoCA kanalları 5 adede kadar birleşik kanal, D bandı (1125~1675MHz)
MoCA ağ düğümü 16 düğüme kadar
Hız 2,5 Gbps’e kadar (MoCA’dan MoCA’ya)

2,5 Gbps’e kadar (MoCA’dan Ethernet’e)

Güvenlik Eşsiz parolalı MPS
MoCA arayüzü F tipi dişi
Ethernet 2.5 Gb Ethernet LAN bağlantı noktası
LED’ler MoCA, Ethernet, Güvenlik
Düğme MPS (MoCA Güvenli Kurulum)
Diğer arayüzler D bant birleşik kanal seçimi için kaydırmalı anahtar

DC güç bağlantısı

Duvara montaj delikleri

Güç Adaptörü Giriş: 100-240 V (50 / 60 Hz)

Çıkış 12VDC

Boyutlar 108 x 54 x 23,2 mm (G x Y x D)
Ağırlık 93 g
Çalışabildiği Ortam Sıcaklık: 0 – 40°C ,

Bağıl Nem: %10 ~ %90 (yoğuşmasız)