Sosyal Medya

Donanım

ASUS, taşınabilir DVD sürücüsü ZenDrive U8M’yi duyurdu

Yenilenen sağlam DVD yazıcı, USB-C ile kolayca bağlanarak ultra ince ASUS ZenBook veya diğer diğer dizüstü bilgisayarlar için mükemmel...

ASUS, taşınabilir DVD sürücüsü ZenDrive U8M’yi duyurdu

Yenilenen sağlam DVD yazıcı, USB-C ile kolayca bağlanarak ultra ince ASUS ZenBook veya diğer diğer dizüstü bilgisayarlar için mükemmel bir multimedya eklentisi.

  • İkonik, ultra ince tasarım: Zen’den ilham alan dairesel desenli sağlam tasarım ve USB-C arayüzüyle tüm modern dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara hazır.
  • Nesiller boyu saklanacak veriler: Değerli fotoğraf, video ve verilerinizi güvenli bir şekilde 1000 yıla kadar saklayan M-DISC desteği.
  • Kapsamlı yedekleme çözümü: Windows’ta üç adımda sürükleyip bırakarak kolayca arşivleme yapma imkanı sağlayan bu çözüm zahmetsiz şifreleme ve parola koruması hizmeti de sunuyor.
  • Windows veya macOS için hazır: Yalnızca takıp çalıştırmaktan ibaret olan kurulum ve birden fazla platforma destek.

ASUS, şık bir stile sahip yeni harici DVD yazıcısı ZenDrive U8M’yi duyurdu. En yeni USB-C® arayüzünden yararlanan bu ürün multimedya oynatmak ve veri arşivlemek için anında ve rahat bir çözüm sunuyor. İkonik ASUS ZenBook serisinin ruhunu taşıyan U8M, son nesil ultra ince dizüstü bilgisayarları mükemmel biçimde tamamlıyor. M-DISC desteğiyle uzun ömürlü arşiv yapma olanağı veren ürün, kolay ve kapsamlı yedekleme yazılımıyla geliyor.

Tüm modern dizüstü bilgisayarlara uygun ikonik, ultra ince tasarım

ZenDrive U8M sağlam ve 13 mm’lik ultra ince yapısına birçok işlev sığdırıyor. Zen’den ilham alan dairesel desenli muhteşem estetik; harika tasarımı, sağlam yapıyı ve zarif stili bir araya getiriyor.

ZenDrive U8M, USB-C bağlantısıyla kolaylık ve hız sunuyor. ASUS ZenBook modelleri de dahil neredeyse tüm yeni dizüstü bilgisayarlarda bulunan bu bağlantı noktası sayesinde ASUS ZenDrive U8M anında kullanıma hazır. Bu küçük ve akıllı soket her iki yönde de takılabilme özelliğiyle rahat bir kullanım sağlıyor. Kullanıcılar modern Windows ve Mac bilgisayarlarına anında multimedya oynatma ve yedekleme özelliği ekleyebiliyor.

Değerli fotoğrafları, videoları ve verileri nesiller boyu saklayın

ZenDrive U8M, aile fotoğraflarından evde çekilen videolara ve daha fazlasına kadar dijital ortamdaki tüm değerli anılarınızı korumak için arşiv kalitesinde bir çözüm sunan M-DISC’e destek veriyor. M-DISC yazma teknolojisi kaydedilen verileri kaya benzeri patentli bir katmana işliyor. En zorlu koşullara dayanıklı olan bu katman, ömür boyu biriktirdiğiniz dijital anıları ve önemli verileri 1000 yıla kadar güvenli bir şekilde saklıyor.

Kullanımı kolay, kapsamlı yedekleme çözümü

ZenDrive U8M, Windows için değerli verilerinizi gönül rahatlığıyla saklayabileceğiniz kapsamlı ve kullanımı kolay bir yedekleme çözümü sunuyor.  Kullanıcının yapması gerek tek şey boş disk temin etmek. Bundan sonra kullanışlı arayüz üzerinden üç adımda kolayca yedekleme yapılabiliyor. Parola korumalı şifreleme ve gizli klasör gibi diğer özellikler de bulunuyor.

ZenDrive U8M ayrıca fotoğrafları, videoları veya verileri bir sabit diskte veya SSD’de kolayca arşivleme imkanı sunuyor.

ASUS ZenDrive U8M ürün sayfası

TEKNİK ÖZELLİKLER  
Model ASUS ZenDrive (U8MSDRW-08U8M-U)
Renk Siyah/Gümüş/Altın
Okuma Hızı DVD+R(SL/DL): 8X
DVD-R(SL/DL): 8X
DVD+RW: 8X
DVD-RW: 8X
DVD+R(SL, M-DISC): 8X
DVD-ROM(SL/DL): 8X
CD-R/RW/ROM: 24X
DVD-Video Oynatma: 4X
Ses CD’si Oynatma: 10X
Yazma Hızı DVD+R: 8X
DVD-R: 8X
DVD+R(SL, M-DISC): 4X
DVD+RW: 8X
DVD-RW: 6X
DVD+R(DL): 6X
DVD-R(DL): 6X
CD-R: 24X
CD-RW: 24X
Arayüz USB Type-C®
İşletim Sistemi Uyumu Windows® 10 / 8.1
Mac OS® X 10.6 ve sonrası
Birlikte Verilen Yazılımlar (Windows işletim sistemi için) CyberLink Power2Go 8
CyberLink PowerBackup 2.6
Nero BackItUp
E-Green
Sistem Gereksinimleri İŞLEMCİ: Intel® Pentium® 4 2,0 GHz veya AMD Athlon 2100+ ya da daha yükseği
RAM: 512 MB veya daha fazlası tavsiye edilir
Sabit Disk: 10 GB veya daha fazlası
Boyutlar (U/G/Y) 142,5 x 135,5 x 13,9 mm
Ağırlık 235 ± 20 g