Sosyal Medya

Mobil

Çin Mahkemesinden Samsung’a Büyük ŞOK, Satışı Durdurmasını Emretti

Çin mahkemesi Samsung'un Huawei Patentini ihlal Ettiğini Belirtti. Samsung'un ilgili teknolojiyi satmasını bırakmasını emretti.

Samsung’a Çin Mahkemesinden Büyük Şok!

Çin mahkemesi Samsung’un Huawei Patentini ihlal Ettiğini Belirtti.

Huawei, Çin ve ABD’de birden fazla kablosuz iletişim patenti ihlalinde bulunduğu iddiasıyla Samsung’a 2016 yılında dava açtı ve bugün bir Shenzhen hakimi Samsung’a aleyhine karar verdiğini açıkladı.

Mahkeme Samsung’a, şirketin ihlal ettiği tespit edilen patentle korunan teknolojiyi kullanan herhangi bir ürünün satışını durdurmasını ve ayrıca Samsung’a küçük bir mahkeme ücreti ödemesini emretti.

Peki Samsung’un suçu Ne?

Samsung, Çin’de açılan bir davada Huawei’nin 4G teknolojisi patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle suçlu bulundu.

Çin mahkemesi Samsung’un Huawei Patentini ihlal Ettiğini Belirtti.

Çin mahkemesi Samsung'un Huawei Patentini ihlal Ettiğini Belirtti.

Bu karar Huawei’nin elini güçlendiriyor. Huawei başlangıçta parasal zarar ve ihtiyati tedbir davaları açıyordu. Şimdi onu kendisi ile lisans anlaşması yapmaya zorlayabilir.

Quanzhou Ara Halk Mahkemesi, geçtiğimiz nisan ayında Huawei’ye 11,6 milyon dolar zarar tazminat talimatı vermek üzere Samsung aleyhine benzer bir karar daha vermişti.

Samsung, bu son darbeye yanıt olarak yaptığı açıklamada; kararın gözden geçirileceğini ve uygun bir yanıt belirleyeceğini söyledi. Muhtemelen Çin Pazarını Kaybetmek istemeyen Samsung Huawei ile telif anlaşması imzalamak zorunda kalacak!

Phys.org Caixin


Çin mahkemesi, Samsung’un Huawei Patentini ihlal Ettiğini Belirtti.

Huawei’nin Patentlerini İhlal Eden Samsung Suçlu Bulundu!