Sosyal Medya

Donanım

Dell Technologies Çözümleri Yapay Zekanın Benimsenmesini Destekliyor

Dell Technologies Çözümleri Yapay Zekanın Benimsenmesini Destekliyor. Dell EMC Ready Solutions ve HPC bulut hizmeti sağlayıcı ile işbirlikleri

Dell Technologies Yüksek Performanslı Bilgi İşlem Çözümleri Yapay Zekanın Benimsenmesini Destekliyor

Dell Technologies Ready Solutions, sağlık ve üretim sektörlerinde yüksek performanslı bilgi işlemi geliştiriyor.

Dell Technologies, sağlık, yaşam bilimleri ve üretim sektörlerinde yapay zeka ve gelişmiş bilgi işlem inovasyonlarına hız kazandırmak üzere yeni Dell EMC Ready Solutions ve HPC bulut hizmeti sağlayıcı ile işbirliklerini duyurdu.

Dell Technologies Veri Merkezli İş Yükleri ve Çözümleri Başkan Yardımcısı Thierry Pellegrino;

“Müşterilerimizin geleceği şekillendirmelerine yardımcı olmak amacıyla kendimizi HPC ve yapay zekanın ilerlemesine ve demokratikleşmesine adadık. Yeni çözümlerimiz ve ortaklıklarımız sayesinde dönüştürücü teknolojiyi şu an olduğundan çok daha fazla insanın erişimine açıyoruz.” dedi.

Genom Bilimi için Hazır Dell EMC Çözümleri sayesinde yeni keşifleri mümkün kılma

Genom Bilimi için Hazır Yeni Dell EMC Çözümleri, şirketlerin genomik analizleri hızlı ve ekonomik bir biçimde üretimlerine dahil etmeleri için tasarlandı ve test edildi. Dell EMC PowerEdge sunuculardaki, PowerSwitch ağ oluşturmadaki ve depolamadaki modüler yapı taşları, farklı kullanım durumlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılandırılabilir. Ayrıca biyobilişim ve iş yükü yönetimi için özel olarak tasarlanmış yazılım da içeriyor.

Genomik sıralama, laboratuvarlardan çıkıp hasta tedavilerinde kullanılmaya başlandığından, hız her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Translational Genomics Research Institute (TGen), yaygın ve karmaşık hastalıklarla ilgili keşifleri ele alarak bu keşifleri hasta tedavilerine aktarır. TGen, çok büyük miktarda veriyi yönetmeye ihtiyaç duyar. Bu verilerin ihtiyaç halinde taşınması, güvenliğinin sağlanması, yönetilmesi ve hızlı bir biçimde işlenmesi önemlidir. Dell EMC Ready Solution for HPC Genomics sayesinde TGen genom sıralama süresini iki haftadan 7 ila 8 saate indirebildi.

TGen Bilgi Sorumlusu James Lowey konuyla ilgili görüşlerini, “Klinik sonuçların olabildiğince çabuk elde edilmesi gerekiyor, bu sayede doktorlar daha hızlı karar verebilir. İki üç hafta beklemek istemezsiniz. Dell EMC Ready Solution for HPC Genomics sayesinde sonuçlar klinik olarak daha çok konuyla ilgili, ayrıca aynı gün sonuçları alabiliyorsunuz. Bunun hastalar ve aileleri için anlamı çok büyük” şeklinde ifade etti.

Dijital Üretim için Hazır Dell EMC Çözümleri sayesinde daha hızlı ürün tasarlama

Günümüzde mühendislik ekipleri, çok hızlı bir biçimde yenilikçi ürünler sunabiliyor. İşlerinin bir parçası olarak farklı senaryoları deniyorlar, ancak yeni seçenekleri hızlı bir biçimde modelleme ve simüle etme olanağından yoksun olmaları onları engelliyor.

Dijital Üretim için Hazır Dell EMC Çözümlerine dahil edilen cihazlar ve yönetilen bir hizmet olarak yazılımı, makul maliyetlerle simülasyonları yürütmek için artan bilgi işlem ihtiyaçları karşılamaya yardımcı oluyor. Şirket içinde ve bulutta bulunabilen, ayrıca Dell EMC PowerEdge sunucular, PowerSwitch ve InfiniBand ağ oluşturma ve isteğe bağlı Dell EMC PowerStore ve PowerScale depolama ile kolay erişim imkanı sayesinde mühendisler ve bilim insanları ürün tasarım sürecin hızlandırabilir ve geliştirebilir.

Dünyanın en uzun süreli motosiklet üreten şirketi Royal Enfield, karmaşık ve dinamik olaylarda uzun çalıştırma süreleri yaşıyor ve bu durum motosiklet tasarımını iyileştirme becerilerini etkiliyor. Şirket, son öğe modelini ve yapısal analizleri işleme almadan önce ve sonra yeni hizmeti kullanıyor.

Royal Enfield’ın Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü Başkanı Rod Giles;

“Önceleri tek bir simülasyona üç ila dört gün harcarken, şu an günde birden fazla simülasyon çalıştırabiliyoruz. Bu hizmet sayesinde motosiklet tasarımımızı etkili bir biçimde geliştirebiliyoruz. İlk prototipin doğru olması, motosikleti geliştirme süremizi inanılmaz şekilde azaltıyor” dedi.

Dünya genelinde Hizmet olarak HPC ve Yapay Zeka sayesinde HPC’yi Buluta Geliştirme

Hizmet Olarak modeli, proje için gerekli olan şekilde ve ücret karşılığında bulutta HPC kaynaklarına erişim sunar. Kullanım başına ödeme, birçok kuruluş için maliyetin karşılanabilir olması anlamına gelir. Bu sayede ekipler, yeni ve yenilikçi kullanım durumları için yapay zeka ve yüksek performanslı veri analizi dahil olmak üzere iş yüklerini yürütebilir.

Dell Technologies yönetilen hizmetler, barındırma, ortak yerleşim hizmetleri ve talep üzerine kaynaklar sunmak üzere dünya genelinde önde gelen bulut tabanlı HPC sağlayıcılar ile işbirliği halindedir. Asya Pasifik ve Japonya’da DXC Technology, Kuzey Amerika’da R Systems ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde Verne Global ile yeni anlaşmalar söz konusudur.

Linux tabanlı Bright Computing Küme Yöneticisi ile Yüksek Performanslı Bilgisayarlar için hazır Dell EMC Çözümleri, uçtan çekirdeğe ve buluta VMware entegrasyonunu içeriyor. Yazılım; gözden geçirmeyi, izlemeyi ve değişiklik yönetimini tüm küme yaşam döngüsünü kapsayacak şekilde tek bir araçta bir araya getirir. Ayrıca çözüm BT’nin dakikalar içerisinde çıplak sactan tam kümeler oluşturmasını sağlar. Dinamik bulut gözden geçirme, müşterilerin bulutta küme oluşturmalarını veya ekstra kapasite için fiziksel kümelerini buluta genişletmelerini sağlıyor.

Ulaşılabilirlik

  • Dell EMC Ready Solutions for HPC Genomics, şu an dünya genelinde piyasadadır.
  • Dell EMC Ready Solutions for HPC with Bright Computing Cluster Manager, şu an piyasadadır.
  • @DellTech’i takip ederek, Dell Technologies’e bağlanın.
  • Supercomputing 2020’de Dell Technologies’i ziyaret edin.

Dell EMC Ready Solutions for Digital Manufacturing with Altair HyperWorks Unlimited, şu an yönetilen bir hizmet olarak dünya genelinde piyasadadır.