Sosyal Medya

iPhone

iOS 9, Eski iPhone ve iPad’lere Gelecek

Apple odaklı haber yapan kaynakların yayınladığı bir rapora göre iOS 9, eski iPhone ve iPAd modellerine gelecek.

Apple odaklı haber yapan kaynakların yayınladığı bir rapora göre iOS 9, eski iPhone ve iPAd modellerine gelecek.

Apple, her yıl yeni bir iOS sürümü ile karşımıza çıkıyor. Genel olarak iki yılda bir önemli değişikliklerin olduğu işletim sisteminin bu yıl da önemli yenilikler ve farklılıklar ile gelmesi bekleniyor.

Apple’ın bu yıl gerçekleştireceği WWDC konferansı ile iOS 9 duyurulacak. Önemli özellikler ile tanıtılması beklenen sistem için çeşitli iddialar da mevcut. Özelikle iPad için çoklu pencere özelliğinin gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak kısa süre önce çok önemli bir gelişme yaşandı. Apple’a yakın kaynakların yayınladığı raporlarda iOS 9’un eski iPhone ve iPad modellerine gelebileceği belirtildi.
Özellikle iPhone 4S ve iPad 2 gibi modeller için planlandığı belirtilen bu çalışma, eski iPhone ve iPad modelleri için özel bir iOS 9 sürümünün çıkacağını ve bu sürüm ile kullanıcıların düşük donanımlı cihazlarını sorunsuz kullanabileceği iddia ediliyor.

iOS 9 WWDC 2015’te önemli yenilikler ile duyurulacak. Ancak Apple her yıl bir iPhone ve iPad modelini geride bırakıyor. Bu yıl da iPhone 4S ve iPad 2’yi güncellemeyi bırakacağını tahmin ettiğimiz marka, bakalım iOS 9’u eski iPhone ve iPad modellerine getirecek mi?