Sosyal Medya

Otomobil

KIA Telluride dünyada “Yılın Otomobili” seçildi

KIA Telluride dünyada “Yılın Otomobili” seçildi. Özgün tasarımı ve donanımıyla ilk günden bu yana otoriteler tarafından önerilen bir SUV.

KIA Telluride dünyada “Yılın Otomobili” seçildi

KIA Telluride özellikleri nelerdir?

Uluslararası arenada birçok ödüle sahip olan KIA, her yıl sonucunu tüm dünyanın merakla beklediği “Yılın Otomobili Ödülleri”ne damga vurdu.

KIA özellikle Amerika’da en çok tercih edilen modeli Telluride ile dünyada “Yılın Otomobili Ödülü”nü kazanırken elektrikli B SUV modeli Soul EV ise “Yılın Şehir Otomobili” seçildi.

Farklı modelleriyle tasarım ve mühendislik açısından bugüne kadar pek çok ödülle onurlandırılan KIA; tüm dünyada otomobilseverlerin sonucunu merakla beklediği “Yılın Otomobili” organizasyonundan iki ödülle birden döndü.

KIA’nın SUV segmentindeki başarılı otomobillerinden Telluride dünyada “Yılın Otomobili Ödülü”ne layık görülürken yine B SUV segmentindeki bir diğer model olan elektrikli Soul EV ise dünyada “Yılın Şehir Otomobili” seçildi.

KIA Telluride dünyada “Yılın Otomobili” seçildi

2019 yılında tanıtılan KIA Telluride; özgün tasarımı ve donanımıyla ilk günden bu yana otoriteler tarafından önerilen bir SUV olarak dikkat çekiyor. Bugüne kadar 70’ten fazla ödül kazanan Telluride, Kuzey Amerika’da “Yılın Çok Amaçlı Aracı” ve “Yılın MotorTrend SUV’si” olarak gösterilmişti.

KIA Telluride dünyada “Yılın Otomobili” seçildi

Tamamen elektrikli Soul EV ise sıfır emisyon özelliği, etkileyici menzil mesafesi, kompakt boyutları, cesur tasarımı ve yüksek pratiklik seviyesiyle jüri tarafından “Yılın Şehir Otomobili Ödülü”ne layık görüldü.

KIA Telluride dünyada “Yılın Otomobili” seçildi

Her yıl sonuçları merakla beklenen Yılın Otomobili Ödülleri’nde kazananlar; dünyanın 24 ülkesinden 86 deneyimli ve saygın otomotiv gazetecisinden oluşan uluslararası bağımsız bir jüri tarafından belirleniyor.