Sosyal Medya

Kripto Para

KuCoin Wallet, Chrome Uzantısını Kullanıma Açtı

KuCoin Wallet Chrome uzantısını kullanıma açtığını duyurdu. Borsa, Chrome uzantısıyla birlikte kullanıcılarına kapsamlı çoklu cihaz entegrasyonu sunarken Web 3 deneyimini de güvence altına alıyor.

KuCoin Wallet, Chrome Uzantısını Kullanıma Açtı

Global kripto para borsası KuCoin, kripto ekosistemindeki kullanıcı taleplerini değerlendirmeye devam ediyor. KuCoin bu kapsamda son olarak kullanıcıların güvenle işlem yapabileceği KuCoin Wallet Chrome uzantısını kullanıma açtığını duyurdu. Borsa, Chrome uzantısıyla birlikte kullanıcılarına kapsamlı çoklu cihaz entegrasyonu sunarken Web 3 deneyimini de güvence altına alıyor.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, kripto piyasasının gelişmesiyle birlikte giderek daha da artan kullanıcı taleplerini değerlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni bir gelişmeyi duyuran KuCoin, kullanıcı güvenliğini artırmaya yönelik olarak KuCoin Wallet Chrome uzantısını kullanımı açtığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından KuCoin kullanıcıları daha güvenli bir şekilde işlem yapabilecek.

 

KuCoin ekosistemi tarafından desteklenen ve çok zincirli toplamayı desteklemesinin yanı sıra güvenli ve kullanımı kolay bir kripto cüzdanı olarak tasarlanan KuCoin Wallet, kapsamlı bir şekilde geliştirilmiş güvenlik teknolojisine ve mimariye sahip bir Chrome uzantısını kullanıma sundu. Borsa son olarak duyurduğu bu gelişmeyle kullanıcı varlıklarının birçok boyutta güvenliğini sağlarken Web 3 deneyimini güvence altına alıyor. Kripto endüstrisi gelişirken ve kullanıcı talepleri giderek daha çeşitli hale gelirken, kullanıcılar tarafından kolaylıkla benimsenen cüzdan uzantıları bir zorunluluk haline geliyor. Geçmişte yaşanan cüzdan uzantılarından kaynaklanan bazı güvenlik olayları sebebi ile neredeyse her yıl 2 milyar dolara varan kayıpların yaşandığı biliniyor. Bu sebeple güvenlik ve kullanım kolaylığı kullanıcılar için temel talepler haline geldi. Kullanıcıların talepleri ve endüstri gerçekliği göz önünde bulundurularak geliştirilen KuCoin Wallet Chrome uzantısı; KuCoin Wallet’u çoklu cihaz entegrasyonunda bir ilk haline getiriyor.

Kapsamlı Çoklu Cihaz Entegrasyonu Olan İlk Cüzdan

KuCoin Wallet Chrome uzantısı, işlevselliği mobil cihazlara mükemmel şekilde aktaran Chrome tarayıcısı temelli çok zincirli bir cüzdandır. Geçmişte PC ve mobil cüzdanların bölünmüş yönetimi, birçok kullanıcının cüzdanlarını manuel olarak içe aktarmasına neden oluyordu. Bu kapsamda kullanıcı sorunları kapsamlı bir şekilde anlayan KuCoin Wallet, gizli ifadeler yoluyla içe aktarmaya gerek kalmadan, çok cihazlı iş birliği operasyonlarını gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar, her iki uçta da sorunsuz bir Web 3 DApp deneyiminin keyfini çıkarmak, ayrıca PC ve mobil cihazlarda aynı hesaba giriş yapmak için QR kodunu kullanabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, cüzdanlarını mobil aracılığıyla birleşik bir şekilde yönetebiliyor ve bu sayede çevrimiçi gizli ifadeler gibi kritik bilgileri içe aktarma nedeniyle ortaya çıkabilecek potansiyel riskleri büyük ölçüde azaltıyor. KuCoin Wallet, PC ve mobil cüzdanlar arasındaki uyumsuzluk sorununu en verimli şekilde çözüyor.

Gizli Cümle Deposu için Yenilikçi Bir Çözüm

Wallet uzantısıyla ilgili güvenlik olaylarını geriye dönük olarak izlemek, çoğu özel anahtarın, gizli ifadelerin ve tarayıcı tarafında diğer bilgilerin ayrı depolanmasıyla ilişkilidir. Bu nedenle, KuCoin Wallet, mobil uçta benzersiz depolama lehine gizli ifadeyi tarayıcıda saklamaya yönelik geleneksel çözümü geride bıraktı. Yazılım ekosistemlerinin açık doğası, bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlara daha duyarlı hale getiriyor. KuCoin Wallet Chrome uzantısı, kötü amaçlı yazılım saldırıları riskini azaltmak için gizli bir ifadenin içe aktarılmasını gerektirmez. Kullanıcılar WalletConnect aracılığıyla yalnızca tarama yaparak varlıklarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve PC cüzdanlarına bağlanabilir. Bu işlem sırasında PC ve mobil cüzdanlar sorunsuz bir şekilde birbirlerine bağlanır ve kullanıcılar gizli ifadelerini kopyalayıp yapıştırmadan cüzdanlarına giriş yapabilirler. KuCoin Wallet, tarayıcıda gizli ifadelerin depolanmasından kaynaklanan potansiyel riskleri önlüyor. Böylece gizli ifadelerin sızdırılması riskini büyük ölçüde azaltırken kullanıcı varlıklarının güvenliğini de en üst düzeye çıkarıyor.

İki Yönlü Şifreleme Varlıkların Güvenliğini Sağlıyor

KuCoin Wallet kullanıcıları, telefonlarındaki çeşitli zincirlerin DApp’lerine kolayca erişebilir ve istedikleri zaman Web 3 ağına sorunsuz bir şekilde bağlanabilir. Chrome uzantısının piyasaya sürülmesiyle kullanıcıların PC’lerinden DApp’lere bağlanmak için QR kodlarını tek tek taramak yerine DApp’lere hızlı bir şekilde erişmelerini sağlıyor. Kendi kendini saklayan bir cüzdan olarak KuCoin Wallet, kullanıcı varlıklarının güvenliğini ilk sıraya koyuyor. Bu nedenle, KuCoin Wallet Chrome uzantısı, QR tarama bağlantılarında WalletConnect’in çift şifreli iletim sistemini benimsiyor. Sistem herhangi bir mesajı iletmeden önce, gövde AES-256 ile güvenli bir şekilde şifreleniyor ve WSS şifreli bir uzun bağlantı protokolü aracılığıyla iletiliyor. WSS ve AES-256 çift şifreleme teknolojisi, iletim sürecinin ve mesaj içeriğinin kırılmamasını sağlarken kullanıcı varlıklarının güvenliğini büyük ölçüde sağlıyor.

Mobil Yetkilendirme, Aşırı Yetkilendirme İsteği Sorununu Tamamen Ortadan Kaldırıyor

Chrome uzantısını kullanırken DApp’lerle etkileşim kurmak için uygulama içi imza söz konusu olduğunda kullanıcılar mobil uygulamalarında bir onay bildirimi alıyor. Bu, kullanıcıların hassas cüzdan işlemleri hakkında bilgi sahibi olmasını ve kötü amaçlı web sitelerinin örtülü yetkilendirmesine karşı koruma sağlıyor.

Mobil aracılığıyla yetkilendirme, KuCoin Wallet’ın önemli bir güvenlik işlevidir. Tüm zincir içi işlemler mobil aracılığıyla biyometrik veya şifre yoluyla tek tip olarak yetkilendiriliyor. Bu yetkilendirme PC’deki kötü amaçlı yazılımların müdahale riskini azaltırken, kullanıcılara daha rahat ve daha güvenli bir deneyim ve varlıkların korunmasını sağlıyor. Ayrıca, KuCoin Wallet kullanıcıları Chrome uzantısını kullanarak çeşitli merkezi olmayan projelere güvenle ve rahatça katılabilir ve Web 3 dünyasını özgürce deneyimleyebilir.

KuCoin Wallet Chrome uzantısı kullanıma sunulmasıyla, birden çok genel zincirden birçok DApp tarafından destekleniyor. KuCoin Web 3 ekosisteminin önemli bir bileşeni olan KuCoin Topluluk Zinciri, KuCoin Wallet ile derin bir iş birliği gerçekleştirdi. Buna ek olarak, KuCoin Wallet’a kolay erişim, önde gelen borç verme protokolü Torches Finance, DEX MojitoSwap ve diğer tek token stake protokolleri dahil olmak üzere KCC ağındaki birçok proje tarafından destekleniyor. Gelecekte KuCoin Wallet, KCC ile derinlemesine iş birliğine devam edecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan KuCoin Wallet Başkanı Jeff,

“Kullanıcıların talebinin artması ve proje geliştirmenin olgun hale gelmesiyle, PC’deki kripto cüzdanlar kullanıcıların Web 3’ü deneyimlemesi için önemli bir portal haline geldi. Buradaki gelişim göz ardı edilemez. KuCoin Wallet Chrome uzantısı yeni nesil ve güvenli bir tarayıcı cüzdanı oluşturmak için ürün tasarımı yoluyla gizli ifadelerin sızması gibi potansiyel güvenlik risklerini ortadan kaldırıyor. Wallet ayrıca çoklu cihaz entegrasyonunu gerçekleştiriyor ve tarayıcı tarafında gizli ifadelerin depolanmasını ortadan kaldırıyor. Biz, mobil + uygulama tasarımının daha güvenli ve daha güçlü bir çalışma ortamı sağladığına ve bu teknik çözümün kullanıcılarımıza daha yüksek güvenlik sağlayacağına inanıyoruz. Güvenlik bilincine sahip kullanıcılar, gelecekte bir donanım cüzdan bağlantı çözümünün piyasaya sürülmesini dört gözle bekleyebilirler.” dedi.

Tek Noktadan Çok Zincirli Varlık Yönetimi

KuCoin Wallet Chrome uzantısı, şu anda Ethereum, BNB Chain, Polygon ve KCC (KuCoin Topluluk Zinciri) ağları için çok zincirli varlık yönetimini desteklemektedir. Kullanıcılar ETH, USDT, USDC ve BNB gibi token’ları gönderebilir, alabilir ve saklayabilir. Kullanıcılar ayrıca tüm NFT varlıklarını KuCoin Wallet Chrome uzantısı aracılığıyla görüntüleyebilir. İster acemi ister deneyimli bir NFT oyuncusu olun, KuCoin Cüzdan depolama ve ticaret, tekli ve toplu satın almalar ve daha fazlası için birden fazla zincirdeki ana NFT pazarlarına hızlı bağlantıyı destekler. KuCoin Wallet Chrome uzantısı, NFT’leri satın almak, depolamak ve görüntülemek için tek duraklı bir platformdur. Cüzdanın sadeliği ve güvenliği, onu her tür kullanıcı için ideal seçim haline getiriyor. Şimdi KuCoin Wallet Extension’ı PC’nize yükleyin!

KuCoin Wallet Chrome uzantısı, çeşitli teknolojiler aracılığıyla çok boyutlu güvenlik sağlayarak PC kullanıcılarına kapsamlı bir Web 3 ekosistem deneyimi sağlıyor ve varlık yönetimini güvence altına alıyor. Ayrıca, çok yönlü ekosistem genişlemesi için bir temel oluşturan KuCoin Wallet’ın geliştirilmesinde bir kilometre taşıdır. Gelecekte, KuCoin Wallet daha çeşitli ürünler sunacak ve kullanıcıların Web 3’ü deneyimlemeleri için en güvenli, kullanışlı ve güçlü portal olarak hizmet edecek!