Sosyal Medya

Otomobil

Nio düşük maliyetli ES6 elektrikli SUV’u tanıttı

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Nio, ikinci SUV modeli ES6'yı daha uygun bir fiyatla duyurdu. Nio düşük maliyetli ES6 özellikleri

Nio düşük maliyetli ES6 elektrikli SUV’u tanıttı

Nio düşük maliyetli ES6 şirketin küreselleşmesi için ilk adım olabilir. Muhtemelen Çin dışında göremeyeceğimiz bir model ancak 52 bin dolar fiyat etiketi, bize göre çok fazla gelebilir, Ancak elektrikli bir SUV için oldukça iyi fiyat…

Nio, ilk elektrikli SUV “ES8” otomobilini duyurduktan iki ay sonra şimdi de bir elektrikli SUV modeli daha duyurdu. ES8 modelinden 14 bin dolar daha uygun fiyatla satışa sundu.

Nio ES6 modeli 0-100 km’ye 5.6 saniyede ulaşabiliyor. 70 kWh’lık bir batarya ile 255 mil yol alabilirken, 84kWh’lik bir batarya ile 298 mil yol kat edebiliyor. Pil seçimine göre 0-100 km’ye 4.7 saniyede de ulaşabilirsiniz.

Nio ES6 Çinli müşterileri için ön siparişle satışa başlandı ve teslimatlar Haziran 2019’da yapılabilecek. Ayrıca Nio ES8 modeli için 2019 üçüncü çeyreğinde 84kWh batarya güncellemesi yapacağını da açıkladı.

Bu modelin Çin dışında satılıp satılmayacağı henüz belli değil. Bu güne kadar 9,726 ES8 modelini tüketicilerine ulaştıran şirket, globalleşmek için ciddi adımlar atabilir. Tesla’nın örneğin bu güne kadar 56,065 adet Tesla Model 3‘ü tüketicisine teslim ettiğini biliyoruz.

Bence Nio ES6 gibi daha uygun fiyatlı modeller şirketin büyümesine katkı sağlayabilir ve hızlandırabilir.